
Велика Британія і Індія підписали угоду в сфері торгівлі, яка полегшить експорт британського віскі, автомобілів та інших товарів до Індії, а також зменшить податки на імпорт індійського одягу та взуття до Британії.
Згідно з інформацією, наданою ВВС, уряд Великобританії охарактеризував цю угоду як "історичну", підкресливши, що вона не містить змін в політиці імміграції, зокрема стосовно індійських студентів.
Прем'єр-міністр Великої Британії сер Кір Стармер висловив думку, що нова угода сприятиме економічному розвитку та принесе вигоду як підприємствам, так і громадянам. У 2024 році обсяги торгівлі між державами досягли £42,6 млрд, і уряд очікує, що завдяки цій угоді ця цифра зросте на додаткові £25,5 млрд щорічно до 2040 року.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді охарактеризував угоду як амбітний крок, що приносить вигоду обом сторонам і є важливим історичним досягненням.
Після набуття чинності (очікується протягом року) угода передбачає зниження мит на:
Британські експортери скористаються вигодами від зменшення мит на:
Угода також містить розділи, що стосуються послуг і державних закупівель, що надасть можливість британським компаніям отримати більше контрактів в Індії.
Було досягнуто окремої угоди про трирічне звільнення певних працівників з обох держав від сплати соціальних внесків у країні, де вони перебувають. Це правило стосуватиметься тимчасово призначених працівників компаній, які здійснюватимуть внески виключно в своїй рідній країні.
Опозиційні політичні сили у Великій Британії висловили незадоволення угодою. Члени Консервативної партії та Ліберальних демократів висловили свої побоювання щодо потенційних податкових преференцій для індійських компаній, які планують діяльність на британському ринку, і закликали до організації голосування в парламенті з цього питання.
Проте, уряд підкреслив, що ця угода не матиме жодного впливу на фінансування Національної служби охорони здоров'я, оскільки індійські працівники у Великій Британії продовжуватимуть сплачувати імміграційний медичний збір.
Ця угода є найбільш значущою двосторонньою торговельною угодою для Британії з часу її виходу з Європейського Союзу у 2020 році.
Раніше повідомлялося, що 7 травня 2025 року стало відомо, що Індія оголосила про початок військової операції Сіндур проти Пакистану і вночі завдала ракетних ударів по "терористичній інфраструктурі" на території Пакистану і по підконтрольному їй Кашміру. Індія стверджує, що атакувала виключно "вербувальні центри, пускові майданчики та центри індоктринації терористів".
Пакистан же заявив, що внаслідок атаки загинули щонайменше 26 цивільних осіб, ще п'ятеро загинули через артилерійські обстріли вздовж кордону, 46 осіб дістали поранення. Пакистанська влада назвала удари Індії "неспровокованим і кричущим актом війни". Також пакистанські військові заявили, що їхні ВПС збили п'ять індійських винищувачів, зокрема три літаки Rafale. Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф пообіцяв завдати "удару помсти" у відповідь на атаку.
З кінця квітня 2025 року напруга між Індією і Пакистаном сильно загострилася. Це сталося після того, як 22 квітня в індійському гірському регіоні Джамму і Кашмір стався напад на туристів, загинули 26 осіб. Крім одного громадянина Непалу, всі загиблі були громадянами Індії.
Індія звинуватила Пакистан у причетності до атаки, охарактеризувавши напад на туристів як "гидкий терористичний злочин".
#Бізнес #Прем'єр-міністр #Мито (економіка) #Європейський Союз #Податок #Експорт #Економіка #Туризм #Машина. #Артилерія #Демократія #Сполучене Королівство #Тероризм #BBC #Літак. #Індія #Військово-повітряні сили #Віскі. #Кабінет міністрів Великої Британії #Прем'єр-міністр Великої Британії #Військова операція #Консервативна партія (Великобританія) #Пакистан #Непал #Пан Нарендра Моді #Джамму і Кашмір (штат) #Національна служба охорони здоров'я #Кашмір #Прем'єр-міністр Пакистану