Переговори щодо миру в Україні: Європейський Союз розробляє альтернативний план у разі відмови Трампа.

Європейський Союз може надати фінансову підтримку Україні, якщо Сполучені Штати вирішать зменшити свою участь.

Європейський Союз розробляє альтернативний план для продовження економічних санкцій проти Росії, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа вирішить відмовитися від мирних переговорів стосовно України і спробує відновити співпрацю з Москвою.

Цю інформацію озвучила Кая Каллас, верховна представниця ЄС у сфері зовнішньої політики та безпеки, згідно з повідомленням Financial Times.

Видання зазначило, що Трамп обіцяв оперативно завершити конфлікт між Росією та Україною, проте йому не вдалося досягти мирної угоди в перші 100 днів його президентства. Також повідомляється, що як Росія, так і Україна відхилили певні аспекти угод, запропонованих американською адміністрацією.

"Суть полягає в тому, чи мають американці бажання залишитися. Спостерігаємо сигнали, що вони обмірковують можливість залишити Україну і укласти угоду з росіянами, адже це нелегко", — зазначила Каллас.

Крім цього, представники Європи висловлюють занепокоєння щодо потенційних наслідків рішення США, яке дозволить своїм підприємствам відновити економічні зв’язки з Москвою, в той час як бізнес ЄС залишиться під санкціями.

Каллас повідомила, що існує альтернативний "план Б" для підтримки економічного тиску на Росію, якщо Угорщина перешкодить продовженню європейських санкцій у липні. Водночас, головна дипломатка ЄС підкреслила, що Брюссель продовжує зусилля для забезпечення єдності серед усіх держав-членів.

"Існує також альтернативний варіант, проте нам потрібно зосередитися на основному плані; адже якщо ми витратимо час на план Б, саме він може стати реальністю," - зазначила Каллас.

Вона зазначила, що тривають переговори зі Сполученими Штатами та іншими міжнародними партнерами щодо підтримки санкційного режиму.

Проте, керівниця європейської дипломатії визнала, що в ряді європейських столиць розглядається ідея слідувати прикладу адміністрації США, якщо вона вирішить відмовитися від підтримки України та відновити стосунки з Росією.

"Очевидно, що подібні обговорення тривають у деяких державах-членах -- можливо, з надією, що нам більше не доведеться підтримувати [Україну]. Але це хибна надія, бо якщо подивитися на Росію, яка витрачає понад 9% свого ВВП на військову сферу -- вони знову захочуть це використати", -- висловилась Каллас.

Видання зазначило, що в рамках мирних ініціатив США висунули пропозицію про скасування санкцій, введених проти Росії спільно з Європейським Союзом, а також про відновлення економічної співпраці в ряді галузей, зокрема в енергетичному секторі. Угорщина попередила, що може накласти вето на одностайне голосування, яке відбудеться в липні, стосовно продовження санкційного режиму ЄС.

Каллас підкреслила, що Європа зможе забезпечити фінансову підтримку Україні, якщо США вирішать зупинити свою допомогу. Однак вона також визнала, що "в аспекті військової підтримки, безумовно, буде важче компенсувати цю відсутність, якщо американці вийдуть".

Головна дипломатиця Європейського Союзу зазначила, що Брюссель та столиці країн ЄС "продовжують співпрацювати з американськими партнерами, намагаючись донести до них, що підсумки цієї війни також важливі для них – адже Росія не повинна досягти всіх своїх цілей".

Але Каллас наголосилаа, що жодна країна ЄС не погодиться на визнання Криму частиною Росії.

"Я не бачу, щоб ми погоджувалися на такі речі. Але ми, звісно, не можемо говорити за Америку і що вони зроблять. З європейського боку ми заявляли це знову і знову... Крим -- це Україна", -- сказала верховна представниця ЄС.

"В американців є важелі, які вони можуть використати, щоб натиснути на Росію і дійсно зупинити цю війну. Президент Трамп казав, що хоче зупинити вбивства. Йому слід тиснути на того, хто ці вбивства чинить", -- акцентувала Каллас.

Нагадаємо, що представниця Державного департаменту США Теммі Брюс зазначила, що Вашингтон може відмовитися від участі в переговорах щодо війни в Україні, якщо "сторони не продемонструють бажання до співпраці".

Проте згодом, під час похоронів Папи Римського Франциска, Трамп заявив, що має намір залишатися в процесі перемовин для досягнення миру в Україні.

Своєю чергою в МЗС України спокійно ставляться до сигналів з боку США щодо можливої відмови від ролі посередника у перемовинах. Там вважають, що це просто спроба пришвидшити мирний процес.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європейський Союз #Європа #Москва #Угорщина #Крим #Брюссель #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Валовий внутрішній продукт #Зовнішня політика #Дипломат #Міністерство закордонних справ (Україна) #Державний департамент США #Вето #Папа! #Папа Франциск

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Продаж автомобілів у 2025 році: які податкові зобов'язання чекатимуть на українців?
Генеральний директор ДТЕК Тімченко в інтерв'ю для FOX підкреслив, що угода в сфері корисних копалин сприятиме швидшому залученню інвестицій в українську енергетику.
Донателла Версаче святкує 70-річчя: пригадуємо, як вона виглядала в молоді роки до косметичних змін.
Теги