Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Відзначається, що з 17 грудня почав діяти наказ Міністерства фінансів від 22 листопада 2024 року №601, який вносить корективи до формату та змісту фіскальних чеків.
Відповідно до зазначеного наказу, суб'єкти господарювання зобов'язані були з 1 січня 2025 року забезпечити видачу розрахункових документів за новою формою та змістом, у разі видачі фіскального чеку за старою формою, підприємців чекав штраф на суму 100% вартості проданих з порушеннями товарів.
При цьому для магазинів безмитної торгівлі передбачена була можливість, протягом 3 місяців від дати набрання наказом чинності, при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів видавати розрахункові документи за "старою" формою але з обов'язковим зазначенням реквізитів паспортного документу покупця товару, ваги одиниці тютюнового виробу, кількості тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об'єм у літрах одиниці товару (пляшки).
Оскільки Міністерство фінансів працювало над цим наказом більше року, а підприємцям для створення нового програмного забезпечення та перенастроювання РРО залишили лише 14 днів, після отримання широкого резонансу відомство ухвалило рішення продовжити перехідний період.
"Оскільки процедура погодження та реєстрації наказу затягнулася, виникла потреба в продовженні терміну для підприємств, щоб вони могли належним чином налаштувати роботу реєстраторів розрахункових операцій, а також програмних рішень для формування нових розрахункових документів відповідно до змін, внесених наказом № 601. У зв'язку з цим Міністерство фінансів розробило проект наказу, який пропонує продовжити перехідний період на 2 місяці, до 1 березня 2025 року, для впровадження нових вимог до структури та змісту розрахункових документів", - зазначили в установі.
Там обіцяють, що зазначений наказ найближчим часом буде подано для державної реєстрації до Мін'юсту.
Членкиня комітету Верховної Ради з фінансових, податкових та митних питань Ніна Южаніна повідомила, що можливість видачі фіскального чеку у старій формі до 1 січня 2025 року була закладена в проекті наказу Міністерства фінансів, який був оприлюднений для обговорення наприкінці 2023 року.
"Отже, на перехід до нових форматів чеків було відведено близько року. Цього терміну цілком вистачило б як виробникам РРО та розробникам ПРРО, так і бізнесу для адаптації до нових вимог. Однак Мінфін затримав ухвалення відповідного наказу, не змінивши при цьому зазначену дату, внаслідок чого усі опинилися під загрозою штрафів", - підкреслила депутатка.
Вона акцентувала, що підприємства не повинні відповідати за некомпетентність виконавчої влади та Міністерства фінансів, і це відомство повинно надати можливість використовувати стару форму чеків принаймні протягом наступних шести місяців.
Закон щодо обов'язкового використання касових апаратів (РРО/ПРРО) для фізичних осіб-підприємців почав діяти 1 січня 2021 року. Однак, у зв'язку з численними протестами та наслідками коронавірусної кризи, Верховна Рада вирішила продовжити перехідний період для бізнесменів на один рік.
На старті масштабного конфлікту уряд ввів заборону на накладення штрафів на підприємців за неналежне використання ПРРО/РРО, за винятком ситуацій, пов’язаних з підакцизними товарами.
Пізніше Рада ухвалила законопроєкт №8401 і цей мораторій був скасований.
Отже, з 1 жовтня 2023 року підприємства зобов'язані впроваджувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Недотримання цього правила може призвести до значних штрафів, які варіюються від тисяч до десятків тисяч гривень.
Під цю вимогу потрапляють практично всі підприємці та компанії, які приймають оплату за товари та послуги у готівковій формі або за допомогою безготівкових інструментів (оплату банківськими картками через сайт, через POS-термінали тощо).
#Бізнес #Товари #Міністерство фінансів (Україна) #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Суб'єкт господарювання #Роздрібний магазин #Верховна Рада #Програмне забезпечення #Міністерство юстиції (Україна) #Алкогольний напій #Перевірка. #Готівка #Виконавча влада (уряд) #Платіжний термінал #Перелік тютюнових виробів #Відомство #Розрахункова операція #Тютюн #Касовий апарат