
У Верховній Раді України не вважають, що існують перешкоди для реалізації такої ініціативи.
У Польщі запустили пілотний проєкт із переходу на 4-денний робочий тиждень. Цілком імовірно, що подібну ініціативу в майбутньому буде розглянуто і в Україні.
Цю інформацію озвучив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетманцев під час ефіру на "Новини. Live". Він зазначив, що український бізнес вже досяг достатнього рівня зрілості, щоб самостійно впоратися з такими викликами.
"Я б таке підтримав. На період війни це не можна робити обов'язково, все ж таки роботодавець повинен це з трудовим колективом вирішувати. Але зробити це опціонально і дати таку можливість -- щоб роботодавець і працівник могли домовитися про такий режим роботи -- я б на це пішов", -- сказав він.
Народний депутат підкреслив, що подібні ініціативи успішно реалізуються в ряді інших європейських держав, що свідчить про те, що Польща не є новатором у цьому питанні. Проте він акцентував увагу на тому, що в умовах війни це питання повинно обговорюватися між бізнесом і його працівниками.
З 30 червня у Польщі тестують перехід на 4-денний робочий тиждень, компаніям надали право самим вирішувати, як саме організовувати робочий тиждень.
Згідно з задумом, програма дозволить покращити ситуацію з демографією в країні. Оскільки поляки багато часу проводять на роботі, у них практично не залишається часу на сім'ю. У країні дуже погані показники народжуваності, а тому скорочення робочого тижня мало б дати людям більше мотивації заводити сім'ї та дітей, а також виділяти більше часу на виховання потомства.
Схожі ініціативи наразі проходять випробування у Франції, Данії, Бельгії та Іспанії.
"Телеграф" вирішив залучити штучний інтелект для детального аналізу заяви Гетманцева. Як вважає нейромережа, у цій програмі існують певні переваги, але також і потенційні ризики.
Серед основних переваг можна відзначити здатність бізнесу швидко адаптуватися в умовах війни чи перебоїв з електропостачанням, що дозволяє ефективніше організовувати робочий процес. Крім того, в такому режимі працівники менш схильні до вигорання, що, своєю чергою, зменшує ймовірність їх звільнення.
Серед недоліків можна зазначити, що доходи громадян можуть зменшитися, що стане серйозним випробуванням за умов зростання інфляції. Окрім того, існують галузі, які не зможуть адаптуватися до чотириденного робочого тижня (наприклад, державний сектор, оборона) або зазнають значних втрат через це (такий як малий бізнес).
Нагадуємо, що раніше Михайло Вінницький, заступник міністра освіти і науки, поділився з "Телеграфом" своїми думками щодо професій, які молоді спеціалісти повинні обирати, аби не зіткнутися з проблемами працевлаштування.
#Бізнес #Парламент #Польща #Демографія #Штучний інтелект #Інфляція #Телеграф #Данило Галицький #Данія #Малий бізнес #Франція #Польський народ #Вінниця #Іспанія #Народжуваність #Бельгія #Нейронна мережа (машинне навчання)