НБУ очікує підвищення обсягів кредитування, особливо для підприємств: скільки потрібно буде повернути і як можна зекономити.

Останні рішення НБУ зробили привабливішими банківські депозити для українців, щоправда, підняли ставки за кредитами. Проте цього року попит на позики зростатиме.

Такого висновку дійшли в Національному банку України за результатами свого опитування про умови банківського кредитування. У нацрегуляторі відзначають зростання попиту бізнесу та населення на кредити та прогнозують збільшення обсягу кредитного портфеля корпорацій та домогосподарств у наступні 12 місяців.

Як наголошують у НБУ, попит населення на кредити зріс, у деяких банків стали частіше брати іпотечні позики, завдяки чому баланс відповідей був найвищим з початку повномасштабного вторгнення. Значна частка респондентів очікує зростання попиту населення на іпотеку та споживчі кредити й надалі.

Боргове навантаження бізнесу залишалося середнім, вважають респонденти, а закредитованість домогосподарств -- низьким.

Згідно з результатами опитування, фінансові установи трохи послабили вимоги до кредитування короткострокових та гривневих позик для бізнесу і прогнозують подальше зниження цих стандартів. Загалом, рівень затвердження заявок на бізнес-кредити залишився без змін.

За інформацією, наданою "ФАКТАМ" представниками банку "Глобус", наприкінці березня середньозважені процентні ставки по кредитах для малого та середнього бізнесу в Україні підвищилися до 20%, у порівнянні з 17,7% восени минулого року. У той же час, середні ставки за різними кредитними програмами, які пропонують банки та постачальники фінансових ресурсів для бізнесу, коливаються в межах 17-18%.

За інформацією Оксани Шульги, яка очолює департамент малого та середнього підприємництва в "Глобус Банку", існує безліч методів, які дозволяють зекономити кошти при оформленні кредиту:

Рекомендується звернутися до офіційного представника, дилера або виробника товару, який ви плануєте придбати в кредит. Існує ймовірність, що компанія має партнерські угоди з банками, завдяки чому клієнти можуть отримати більш вигідні умови кредитування.

Сума кредиту повинна бути ретельно розрахована: не слід оформлювати кредит, який значно перевищує ціну необхідного придбання, будь то устаткування для бізнесу або автомобіль для особистого користування.

- позичальникам слід "обмежитися" невеликими за сумою кредитами (для бізнесу, наприклад, це 1-3 млн грн) терміном погашення до 3-5 років, умови за такими кредитами будуть максимально лояльними для позичальника та менш ризикованими для банку.

Згідно з інформацією, наданою Центром економічних досліджень та прогнозування "Фінансовий пульс", станом на 1 березня 2025 року кредитний портфель для малих та середніх підприємств досяг 584,7 мільярда гривень. У порівнянні з початком 2025 року, обсяг зріс на 2% (+10,66 млрд грн), а в порівнянні з даними на 1 березня 2024 року, він зріс на 8% (+41,76 млрд грн).

Тим часом в Україні, як раніше повідомляли "ФАКТИ", не припиняються ініціативи щодо підвищення податкового навантаження на малий та середній бізнес.

#Бізнес #Українці #Споживач #Податок #Машина. #Національний банк України #Банк #Попит #Кредит #Позика. #Корпорація #Hypothec #Прогнозування #Депозитний рахунок #Брокер-дилер #Факт

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги