Раніше ряд аналітиків вказував на те, що західна стратегія для наземних бойових дій зустрічає зростаючі виклики та небезпеки.
Конфлікт в Україні підтверджує правильність бойової доктрини НАТО. Однак, існує проблема, що Великій Британії та іншим державам-членам НАТО бракує необхідних ресурсів для впровадження цієї доктрини. Цю інформацію містить звіт аналітичного центру RAND Europe, як зазначає військовий експерт Майкл Пек у виданні Business Insider.
Зазначається, що нині немає переконливих доказів того, що війна потребує фундаментальних змін у ключових ідеях і термінах спільної доктрини операцій Великобританії чи союзників, таких як маневровий підхід, комплексний підхід або командування місією. Раніше ряд аналітиків вказував на те, що західна стратегія для наземних бойових дій зустрічає зростаючі виклики та небезпеки.
Проте для досягнення успіху у настільки масштабному конфлікті, як той, що триває в Україні, НАТО стикається з браком техніки та боєприпасів. Війна в Україні характеризується значними втратами броньованої техніки та артилерії, а також величезними витратами боєприпасів, що негативно позначається на економіці країн, які беруть участь у бойових діях. Запаси НАТО і оборонні виробничі потужності вже зазнали зменшення після завершення холодної війни: забезпечити стабільне постачання зброї в Україну, одночасно поповнюючи власні запаси, стало надзвичайно складним завданням, як зазначається в статті.
Експерти вважають, що ключовим питанням є не стільки прийнятність спільної доктрини НАТО та Великої Британії, скільки наявність достатніх ресурсів для втілення цих концепцій та принципів, особливо в умовах затяжного конфлікту.
"Україна - це конфлікт суперечностей, де технології 21-го століття, такі як безпілотники, існують поряд із артилерійськими обстрілами та окопною війною часів 1917 року".
Фахівці зазначають, що військові сили НАТО контролюють найбільші за чисельністю передові повітряні підрозділи. Тим не менш, їхнє застосування в даний час суттєво обмежене, і армії НАТО опиняться перед значно більш складними викликами на землі.
"Без участі авіаційних сил ані маневрові, ані позиційні бойові дії не здатні забезпечити визначальний стратегічний успіх. ... Відсутність ефективності повітряних сил становить серйозну загрозу для НАТО. Західні держави, як правило, зосереджували свої інвестиції на літаках, натомість Росія та Китай зробили акцент на масовому виробництві артилерії," - зазначають експерти.
Чи не найбвльшим урок війни в Україні вони називають важливість адаптації. Україна та Росія виявилися жорсткими в деяких аспектах, але досить адаптивними в інших - наприклад, освоїли використання безпілотників.
Попри наявність технологічних тенденцій, що сприяють автоматизації, оптимізації процесів та створенню більш прозорого і даних насиченого бойового середовища, війна, зокрема, підтвердила стійкий вплив невизначеності та тертя, які ускладнюють військові операції. Це вимагає від НАТО постійного оновлення та адаптації своєї доктрини. Конфлікт в Україні акцентує увагу на важливій різниці між інноваціями (поєднанням старих і нових підходів) і адаптацією (реакцією на нові тактики супротивника) та необхідністю підтримувати обидва напрямки, не обов'язково надаючи перевагу нововведенням, - зазначили автори звіту.
Для того, щоб уникнути поразки від Російської Федерації, НАТО буде змушене суттєво підвищити свої військові витрати. Таку думку нещодавно висловило видання Bloomberg.
Згідно з інформацією, наданою журналістами, Альянс має намір визначити стандарти озброєнь для кожної держави-члена, включаючи кількість танків, літаків, боєприпасів, систем протиповітряної оборони та інше. Для досягнення цих цілей країнам НАТО, ймовірно, знадобиться підвищити свої оборонні витрати до 3% від валового внутрішнього продукту.
#Китай (регіон) #Росія #НАТО #Безпілотний літальний апарат #Економіка #Бойові дії #Артилерія #Боєприпаси #Стратегія #Сполучене Королівство #Валовий внутрішній продукт #Західна Європа #Bloomberg L.P. #Танк #Літак. #Протиповітряна оборона #Військово-повітряні сили #Військова тактика #Доктрина #Бронетехніка #Холодна війна #Ворожий комбатант #Окопна війна