Видатна угода на фінансовому ринку. ПриватБанк отримає можливість надати українським підприємствам нові кредити в обсязі 600 мільйонів євро.

ПриватБанк уклав значну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку, що є найбільшою на українському фінансовому ринку. Це відкриє можливість для українських підприємств отримати до 600 мільйонів євро нових кредитних коштів.

Договір був підписаний Мікаелем Бьоркнертом, головою правління ПриватБанку, на Конференції з відновлення України URC2025, що відбулася в Римі, повідомила фінансова установи.

Нова угода забезпечує часткове покриття кредитного ризику для банку стосовно нових позик, наданих позичальникам. Зокрема, в рамках цієї угоди передбачена гарантія Європейського банку реконструкції та розвитку на суму 185 мільйонів євро.

Кредитні лінії ЄБРР будуть підкріплені покриттям ризику перших збитків, що фінансується Францією та Європейським Союзом у рамках Інвестиційної програми ЄС для України.

Нова угода про розподіл ризиків допоможе українському бізнесу отримати необхідні інвестиції та обігові кошти. За цими програми ПриватБанк значно збільшить обсяги кредитування, підтримуючи підприємства в критично важливих галузях, таких як агробізнес, виробництво, фармацевтика, транспорт та логістика, а також сприяючи інвестиціям в енергетичну безпеку країни.

"Співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку надасть можливість нашим підприємцям та малому бізнесу отримати більше ніж 1,2 мільярда євро для розвитку своїх справ. Це фінансування та програми грантів є ключовими елементами для підтримки економічного зростання та посилення стійкості економіки України", -- підкреслив Бьоркнерт.

Угода між ЄБРР та ПриватБанком включає чотири складові.

1. Підтримка мікро-, малих і середніх компаній, які отримають доступ до 415 мільйонів євро в рамках Гарантії стійкості та засобів до існування (RLG) від ЄБРР, щоб задовольнити термінові потреби в ліквідності та інвестувати в ключові галузі.

2. Зміцнення енергетичної стійкості. В рамках Механізму підтримки енергетичної безпеки (ESSF) 95 млн євро сприятимуть залученню інвестицій на зміцнення енергетичної стійкості України та перехід до зелених технологій. Ця програма спрямована не лише на підприємства, а й на домогосподарства та об'єднання власників житла, підвищуючи стабільність енергопостачання.

3. Модернізація та відповідність стандартам ЄС. До 90 млн євро в рамках кредитної лінії EU4Business-EBRD будуть спрямовані на довгострокові капітальні інвестиції для ММСП задля модернізації обладнання та технологій відповідно до стандартів ЄС. Частину цих кредитів ПриватБанк надаватиме підприємствам з вразливими групами населення, а також для підтримки жіночого підприємництва.

4. Грантові програми. 9 мільйонів євро будуть виділені як інвестиційні гранти для мікро-, малих та середніх підприємств, а також для підтримки вразливих категорій населення. Це фінансування, яке доповнить кредитні лінії, покриватиме від 10% до 30% витрат на інвестиції завдяки Спеціальному фонду реагування на кризи Європейського банку реконструкції та розвитку. Більш значні гранти будуть надані підприємствам, які найбільше постраждали від конфлікту, а також тим, що сприяють реінтеграції ветеранів, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб. Додатково, 1,5 мільйона євро будуть доступні для субпозичальників у житловому секторі, включаючи домогосподарства та об’єднання власників житла.

"Європейський банк реконструкції та розвитку залишається провідним інституційним інвестором в Україні, інвестувавши більше ніж 7 мільярдів євро з 2022 року. Додатково, ще 4 мільярди євро були виділені для подальшої підтримки економіки країни в умовах війни та для її майбутнього відновлення", — зазначили у ПриватБанку.

Відомо, що Європейський банк реконструкції та розвитку планує надати $25 млн на фонд інвестицій, заснований компанією Dragon Capital.

#Бізнес #Інвестиції #Україна #Європейський Союз #Інвалідність #Інвестор #Економіка #Фірма #Dragon Capital (компанія) #Євро #Економіка України #Технічний стандарт #Ризик #Логістика #Економічне зростання #Фармацевтика #ПриватБанк #Кредит (роз'яснення) #Мікроекономіка #Європейський банк реконструкції та розвитку #Фінансовий ринок #Ліквідність ринку #Модернізація #Стародавній Рим

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
В Україні розпочнеться навчання жінок для здобуття професій у галузі енергетики.
Трамп оголосив про введення 30% мит на імпорт продукції з Європейського Союзу.
ЗСУ завдали удару по російським військам у відповідь на вбивство однорічної дитини в Херсонській області - Деталі | Експрес онлайн
Теги