
У Львові вдруге відбувся форум Sup Day, на якому фахівці обмінювалися досвідом у сфері бізнесу в умовах складної економічної ситуації. Економічну кризу в країні, що переживає війну, слід розглядати не як кінець, а як шанс для масштабування. Адже криза на фоні конфлікту стає своєрідним каталізатором для бізнесу, де виживають лише найсильніші та найкреативніші. Ця бізнес-модель працює не лише в Україні, а й у всьому світі.
На форумі Sup Day у Львові українські підприємці обговорили питання масштабування бізнесу в умовах війни. Цей діловий захід, організований Спілкою українських підприємців, відбувся в місті вже вдруге.
Директорка науково-виробничої фірми з виробництва металу та машинобудування Ольга Мелих каже, що масштабування -- це значне розширення галузей бізнесу, аби у випадку кризи підстрахуватися. Зараз підприємство може надавати у рази більше послуг, ніж до 2022 року, коли в економіці все було більш-менш гладко.
Коли розпочалася масштабна війна, пані Ольга згадує, що їхнє металургійне підприємство призупинило свою діяльність на півроку. Іноземні постачальники відмовилися від подальшої співпраці (на час), а клієнти з Харкова не відповідали на дзвінки...
Ми ухвалили рішення оновити наш бізнес, інвестуючи в сучасне обладнання, а також взяли на роботу переселенців з окупованих територій, що дозволило нам суттєво розширити виробничі можливості.
"Це був крок для подальшого розвитку. Бо якщо зупинимося в ілюзії, що у нас все добре, то не просунемося, -- каже пані Ольга. -- Є інші бізнеси, які теж масштабуються і розвиваються. Можемо робити наступні проєкти і рухатися далі".
Автор концепції та керівник проєкту "Повітряна тривога" в єРакета, Степан Танасійчук, зазначає, що не завжди варто прагнути до масштабування. Іноді важливо зробити паузу, щоб відновити сили і насолодитися життям. "Потрібно задуматися, чи дійсно ти прагнеш розширення, — говорить він. — Адже часу для життя у тебе значно менше".
Згідно з даними соціологічних опитувань, продуктивність українських працівників за останній рік знизилася на 20% через стрес, викликаний ракетними атаками та труднощами війни. Учасники конференції зазначають, що це дійсно так, але ключовою є моральна підтримка команди. Знайти баланс у житті є важливою корпоративною метою для компаній. Головне — уникати тривалого вигорання, адже конкуренти не зупиняються.
"Інформаційні технології — це сфера, де вигорання було звичним явищем навіть до початку великої війни, відзначає Степан Танасійчук. — Коли стикаємось із випадками вигорання, ми наголошуємо на необхідності підтримувати один одного та знаходити сили для продовження. Спілкуємось із колегами особисто. Чи є це проблемою? Так, безумовно! Неперервно важко морально підтримувати працівника з Дніпра, у чий дім влучила бомба."
"Ми - компанія, що не підпорядковується стандартам. У часи кризи ми відчуваємо себе впевнено, тоді як у спокійні моменти нам стає некомфортно. "Кормотех" сформувався саме під впливом викликів, і це не випадковість, а наша філософія. Постійний рух уперед, розширення, збільшення виробництва, нові кадри, свіжі ідеї та інноваційні продукти - все це надихає нашу команду, яка бачить у кризи можливості, - зазначив інвестор Ростислав Вовк. - Важливо оточувати себе підприємливими людьми, які спонукають до дій. Чим більша організація, тим складніше знайти таких людей, і тим цінніше їх зберігати у своїй команді. Потрібно підсилювати себе тими, хто вміє бачити ризики та знає, як їх ефективно мінімізувати. Важливо дозволяти собі робити правильні помилки, які відкривають можливості для експериментів і розвитку. Головне - вміти відрізняти помилки, пов'язані з ростом, від безвідповідальних помилок. Коли компанія визнає свої помилки, аналізує їх і вчиться на них, вона має всі шанси на успішне майбутнє."
#Бізнес #Інвестор #Економіка #Львів #Дніпро #Вовк #Мораль #Філософія #Харків #Інформаційні технології #Машинобудування #Експеримент #Тривога #Металеві #Кормотех