Експерт повідомив, що "Нафтогаз" раніше здійснював продаж газу комерційним компаніям за нижчою ціною, але тепер змушений імпортувати його за значно вищими тарифами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора "Інституту світової політики" Євгена Магду.

"Фахівці стверджують, що усвідомлення проблеми є початковим етапом на шляху до її розв'язання. Проте тут існують певні труднощі. Поки ми зосереджено спостерігали за ситуацією в енергетичній сфері на фоні російських атак, НАК 'Нафтогаз України' катастрофічно не впорався з підготовкою до зимового сезону", - підкреслив Магда.

Експерт звернув увагу на суперечливу політику компанії.

"Дуже дивно виглядає історія, коли "Нафтогаз України" продавав газ комерційним фірмам за однією ціною, а зараз намагається закрити дірки у балансі, імпортуючи блакитне паливо за ціною, яка кратно вища ціни продажу. Очевидно, що причинами такого "бізнесу" в умовах війни повинні зацікавитися правоохоронці, але вони працюють за політичними вказівками", - зазначив Магда.

За його словами, побутові споживачі, швидше за все, не відчують нестачі ресурсів, оскільки влада не наважиться на ризик виникнення соціально небезпечної ситуації перед можливими виборами. Водночас, промисловий сектор зазнає суттєвих втрат.

"Недостатня кількість газу завжди призводить до підвищення його вартості, що негативно вплине на всі компанії, які залежать від цього ресурсу", - зауважив Магда.

За його словами, рішення щодо припинення транзиту російського газу було обґрунтованим, однак запасних варіантів постачання уряд не продумав.

"Погана новина для промислових споживачів полягає у тому, що "дешевого" газу більше не буде. Питання тепер стоїть інакше - чи буде газ, чи ні", - підкреслив експерт.

Міністр енергетики Герман Галущенко раніше повідомив, що Україні потрібно буде забезпечити додаткові обсяги газу в обсязі не менше 1 мільярда кубометрів до кінця 2025 року. Він зазначив, що російські атаки становлять серйозну загрозу для газової безпеки країни.

#Бізнес #Росія #Україна #Лікар #Енергетична галузь #Нафтогаз #Природний газ #Дефіцитні видатки #Ціна #Газ #РБК-Україна #Історія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Ментальне здоров'я під загрозою: як діяти, якщо вся нація переживає емоційне вигорання - На етапі виходу на пенсію.
Порожні полиці та довгі черги: реальний вигляд радянських магазинів (фото)
Путін використовує Трампа в своїх інтересах, пропонуючи свої природні ресурси в обмін на українські, - заявив дипломат.
Теги