Ця справа є однією з найважливіших судових рішень проти західної компанії, що досі здійснює свою діяльність у Росії, і передбачає одну з найбільших виплат на сьогоднішній день.
Raiffeisen оголосила про намір оскаржити судове рішення, що стосується її російського підрозділу, та шукатиме можливості повернення частини фінансових коштів через судові інстанції.
Банк оголосив, що йому буде потрібно створити резерв у фінансових звітах за попередній рік, щоб компенсувати збитки на суму 2 мільярди євро.
Залишитися на території Росії.
Згідно з інформацією Reuters, майже через три роки після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, тривала діяльність Raiffeisen Bank International у Росії ілюструє збережені зв'язки між Москвою та Австрією. Відень став важливим транзитним центром для фінансових потоків з Росії.
Через це Raiffeisen і Австрія опинилися в центрі глобальної кампанії США з ізоляції Росії шляхом посилення санкцій проти банківської сфери та обмеження доступу до західних товарів після вторгнення в Україну.
Винесене рішення продемонструвало здатність Росії чинити власний правовий тиск на австрійський банк.
"Даний позов, який містить численні серйозні порушення, є спробою примусового продажу заморожених активів через суд Росії", - зазначив Андрій Тимчук, партнер компанії Delcredere, що представляє інтереси Raiffeisen.
Конфлікт виник після невдачі попередньої угоди, яка, на надії Raiffeisen, могла б сприяти розблокуванню частини заморожених мільярдів у Росії.
Суть справи полягала в позові, поданому російською інвестиційною компанією Rasperia проти будівельної фірми Strabag, її акціонерів з Австрії, а також російського відділення Raiffeisen.
RBI намагався купити частку у віденській компанії Strabag у Rasperia, яку Strabag пов'язував із російським магнатом Олегом Дерипаскою.
Вашингтон класифікував Rasperia як одну з російських компаній, що залишаються під контролем Дерипаски, коли запровадив обмеження щодо деяких із них.
Джерело, обізнане з ситуацією, розповіло агентству Reuters, що Raiffeisen володіє приблизно 6 мільярдами євро в Росії, які були отримані через міжнародні транзакції, а також мільярдами євро російських депозитів.
Raiffeisen, з численними холдингами, більше 18 мільйонів клієнтів від Відня до Москви та 44 тисячами працівників, утворив фінансову опору для Австрії та значної частини Східної Європи.
РБІ не раз підкреслював своє бажання відокремити свою діяльність у Росії. Однак, після майже трьох років конфлікту між Росією та Україною, ситуація залишається практично незмінною.
Попри те, що численні західні держави дистанціюються від Росії, деякі австрійські політики прагнуть зберегти зв'язки з цією країною, адже вони пам'ятають, що саме Росія зіграла важливу роль у відновленні Австрії в 1955 році після закінчення Другої світової війни.
#Бізнес #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Москва #Товари #Друга світова війна #Східна Європа #Вашингтон, округ Колумбія #Євро #Reuters #Банк #Сили військового резерву #Австрія #Відень #Корпоративна група #Магнат #Страбаг. #Грошові кошти #Центральний банк Райффайзен #Олег Мудрий