США висунули обвинувачення в корупції проти індійського мільярдера.
Американські джерела звинувачують Гаутама Адані у корупційних діях, стверджуючи, що він підкуповував індійських урядовців для отримання вигідних контрактів у сфері сонячної енергетики на мільярдні суми. Крім того, повідомляється, що він утаював важливу інформацію про свої дії від американських фінансових установ і інвесторів. Цю інформацію наводить 24 Канал, посилаючись на Financial Times.
Цікаво дізнатися, яку ціну має міжконтинентальна балістична ракета "Рубеж", що була використана для удару по Дніпру.
Водночас Адані прагнув залучити кошти американських та міжнародних інвесторів. Над цим "проєктом" також працював племінник мільярдера Сагар Адані та ще 6 осіб. Загалом американці оцінили хабарницьку схему у понад 250 мільйонів доларів.
Увага! Комісія з цінних паперів та бірж США ініціювала судовий позов проти Адані. Регулятор стверджує, що мільярдер вдавався до корупційних практик, щоб "забезпечити зобов'язання уряду Індії купувати електроенергію за цінами, що перевищують ринкові, що вигідно позначилося б на Adani Green та Azure Power".
Згідно з попередніми звітами, компанія Adani Green змогла залучити 175 мільйонів доларів від інвесторів з США протягом своєї діяльності в рамках цієї програми. У той же час акції Azure Power були представлені на Нью-Йоркській фондовій біржі. У четвер, 21 листопада, вартість акцій компанії впала більш ніж на 60%, досягнувши 0,30 долара за одиницю, повідомляє CNBC.
Інформація щодо ордеру для Адані викликала різке падіння акцій десяти компаній, що входять до групи Adani. Зокрема, акції Adani Enterprises знизилися більш ніж на 23%, а основний портовий бізнес компанії зазнав падіння на 16,4%. У той же час, акції Adani Green впали майже на 19%.
Цікаво! Особистий капітал Гаутама Адані становить 57,7 мільярда доларів. Його капітал зменшився на 12,1 мільярда доларів за день, за даними Forbes. Водночас він все ще входить до першої десятки найбагатших людей в Азії.
Зазначається, що обвинувачення з боку американських регуляторів можуть ще більше ускладнити ситуацію для конгломерату Adani Group. Варто нагадати, що у 2023 році компанії цього холдингу потрапили під підозру в бухгалтерських махінаціях та маніпуляціях на біржі.
#Бізнес #Енергія #Інвестор #Капітал (економіка) #Енергетична галузь #Азія #Північна та Південна Америка #Дніпро #Банк #Американці #Forbes (журнал) #Adani Group #Безпека (фінанси) #Адана #Індія #Міжконтинентальна балістична ракета #Financial Times #Канал #Біржа (організований ринок) #Хабарництво #CNBC #Нью-Йоркська фондова біржа #Фондовий ринок