Миколаївський порт та інші важливі аспекти. Бізнес висунув п'ять пропозицій для відновлення безпечної морської торгівлі.

Бізнес-спільнота звернулась до влади із пропозицією відновити роботу Миколаївського порту, а також запровадити додаткові заходи для гарантування безпеки морської інфраструктури України та безперешкодного судноплавства в Чорному морі.

Ці ініціативи сприятимуть укріпленню позицій України на глобальних ринках, знижуючи витрати на логістику та ризики для судновласників. Це, в свою чергу, буде сприяти формуванню доступних цін на харчові продукти та оптимізації експорту, — зазначає Європейська Бізнес Асоціація.

Серед ініціатив, які представляє бізнес-спільнота, можна виділити:

Відновити функціонування Миколаївського порту та організувати евакуацію суден, які залишаються заблокованими з моменту початку великомасштабного вторгнення.

Удосконалити охорону портової інфраструктури, щоб забезпечити її надійне функціонування навіть за умов зростаючих загроз безпеці.

Вивчити варіанти безпечного розмінування окремих територій Чорного моря та сільськогосподарських угідь у даному регіоні.

Удосконалити функціонування морських експортних шляхів, зокрема забезпечити судам можливість очікування в портах Одеської області, а не виключно на вході до каналу Суліна.

Відновлення безпеки Херсонського порту є ключовим кроком для початку його реставрації та інтеграції в процеси експорту.

Також, у контексті публічних дискусій щодо припинення вогню у Чорноморському регіоні, компанії-члени Асоціації зацікавлені у отриманні інформації про можливість відновлення звичного режиму судноплавства, зокрема за рекомендованими маршрутами, що діяли до початку повномасштабної війни. Це б дозволило знизити вартість фрахту та страхових витрат, що напряму впливає на конкурентоспроможність українських експортерів.

Представники бізнесу висловлюють занепокоєння через часті випадки зміни статусу українських моряків у системах Резерв+ та Оберіг після прибуття судна в порт. Це призводить до зняття моряків з рейсів, що, в свою чергу, викликає затримки суден і ускладнює роботу портів та стивідорних компаній. Тому бізнес звертається за допомогою у вирішенні цих проблем, зокрема пропонує скасувати повторні перевірки моряків, які вже були перевірені під час заходу в порт, перед виходом у рейс, -- зазначається у заяві.

Бізнес-спільнота сподівається на розгляд вищеперерахованих додаткових заходів для вирішення транспортних і безпекових проблем.

"У Асоціації підкреслили, що бізнес зацікавлений у відкритому спілкуванні з урядом та запрошує представників влади до продовження обговорення запропонованих ініціатив."

#Бізнес #Порт #Їжа #Експорт #Інфраструктура #Конкуренція (компанії) #Ризик #Екстрена евакуація #Логістика #Корабельний канал #Корабель #Чорне море #Моряк. #Ставка фрахту #Суліна

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
IT у 2025 році: фахівці розглянули, як новітні технології трансформують бізнес-стратегії.
DIM оголосила про старт спеціальної програми підтримки для тих, хто наближає нашу перемогу: хто може стати її учасником?
У Грузії було виявлено незаконний бізнес, пов'язаний із збором людських яйцеклітин, які добували з жіночих організмів в надзвичайно жорстоких умовах.
Теги