
Поки одні українці залишаються на Батьківщині і намагаються підтримувати нашу країну, інші втікши за кордон шукають способи торгувати з Росією та всіма правдами та неправдами облаштовувати своє заможне життя.
Мова йде про Михайла Кураченка, директора туроператора "Пілот", який відомий у певних колах не стільки своїми діловими досягненнями, скільки проблемами з алкоголем, неприязню до стриманості у висловлюваннях та безглуздіми витівками. Після початку повномасштабної агресії Михайло прийняв рішення швидко залишити Україну і вирушив за кордон. Навіть перебуваючи у США, він продовжує вести бізнес з російськими партнерами, використовуючи український паспорт як прикриття.
Дружба з росіянами важливіша за все.
Слід зауважити, що Михайло Кураченко почав співпрацювати з російським бізнесом ще до початку повномасштабного вторгнення, незважаючи на існуючі санкції та обмеження. Його компанія "Пілот", що перебуває під його контролем, а також сам Кураченко, стали фігурою у кримінальних справах за статтями 332 частини 2, 332-1 частини 2 та 334 Кримінального кодексу України. Здається, що директор не мав достатньо розуміння для створення складних схем, що свідчить про участь більш досвідчених осіб. Ще в 2018 році правоохоронці провели обшуки в офісах підприємства. Тоді Кураченка обґрунтовано підозрювали у причетності до торгівлі нелегальними авіаквитками та переведенні коштів на рахунки російських авіакомпаній.
Правоохоронні органи встановили, що представники кількох туристичних компаній, зокрема ТОВ "Пілот" (засноване Михайлом Кураченком), ПрАТ "Кій Авіа" (також пов'язане з Кураченком), ТОВ "Українська хендлінгова компанія", ТОВ "Група компаній "ВМК-Груп" та ТОВ "Лондонська ЛТД", здійснювали продаж авіаквитків на рейси російських авіаперевізників на території окупованого Криму. Ця діяльність є прямим порушенням українського законодавства.
Ці підприємства отримували відповідний відсоток комісійної винагороди за продаж авіаквитків російських авіаліній на території України, виконуючи бронювання через міжнародні системи "Amadeus", "Sabre", "Sirena" та "Galileo". Фінансові транзакції проводилися на рахунок компанії BSP Україна, яка була заснована як електронна платформа для взаєморозрахунків з російськими авіаперевізниками.
Продовження "святкового застілля"
Можна було б вважати, що обшуки та кримінальні справи завершили тісну співпрацю Михайла Кураченка з російськими партнерами, проте це не так. Навіть після втечі до США та працевлаштування в американській компанії AD Mortgage, український бізнесмен продовжує ігнорувати законодавство обох країн і підтримувати бізнесові зв'язки з агресорами. Власну справу розвивати не вистачило розумових ресурсів, тому Михайло повернувся до того, що вміє робити найкраще — пити алкоголь і намагатися догодити іншим.
Американська компанія AD Mortgage, яка дала притулок українському "біженцю" - це провідний прямий кредитор, заснований у 2005 році і розташований у Голлівуді, штат Флорида, США. Компанія пропонує широкий спектр іпотечних продуктів, включаючи традиційні, державні та некваліфіковані іпотечні кредити, забезпечуючи 24-годинний термін розгляду заявок. У 2023 AD Mortgage зайняла 1472 місце в рейтингу Inc. 5000, який відзначає найшвидше зростаючі приватні компанії США.
В принципі, сама AD Mortgage, у якій облаштувався Михайло Кураченко, може вважатися притулком для росіян та всіх симпатиків. Мабуть, там ще люблять дурнів та алкоголіків, які можуть видати секрети компанії будь-якої миті.
Генеральним директором компанії виступає Макс Слюсарчук. Як свідчить розслідування, опубліковане на платформі "Останній Бастіон", компанія AD Mortgage має російське керівництво та певні зв'язки з Росією. Макс Слюсарчук, який є засновником і власником компанії, також займає посаду директора російськомовної американської палати в Південній Флориді. Його дружина, Світлана Ізгашева, займає керівну роль в AD Mortgage і походить з Волгограда, Росія. Подружжя активно залучене до діяльності російськомовної громади у Флориді.
Навіть у цьому випадку американській компанії слід серйозно подумати про своїх партнерів. У країнах, таких як Україна чи Росія, на такі зв'язки можуть не звертати уваги, але в США можна швидко натрапити на санкції та зіпсувати репутацію, відновлення якої в бізнес-середовищі займе багато часу. Фігури на кшталт Михайла Кураченка можуть суттєво ускладнити укладання контрактів і вигідних угод. Старі зв'язки вже не мають значення, адже після численних ексцентричних витівок та зловживань алкоголем багато хто відвернувся від Михайла. Інші просто скористалися його наївністю, отримавши максимум вигоди, і залишили його на узбіччі.
Лише бізнес чи корупційний вплив?
Існує ймовірність, що Михайло Кураченко здобув прихильність росіян завдяки успішній діяльності своєї компанії "Пілот", яка співпрацює з ними. Окрім цього, українець активно лобіює вигідні контракти з державними організаціями, використовуючи зв'язки своєї сестри, що працює в системі управління авіацією України.
За словами експертів, родина налагодила ефективні механізми через фірми-прокладки, завдяки чому компанія "Пілот", що належить Михайлу Кураченку, отримувала найбільш вигідні контракти з країнами СНД. Причина цього явища є очевидною: інші компанії не могли укладати жодних угод через корупційні схеми, які домінували на ринку.
Пристрасть до алкоголю, довга мова та політичний слід
На жаль, Михайло Кураченко вже давно має слабкість до спиртного, і з часом ця пристрасть лише посилюється. Багато хто знає, що у тверезого на умі, а у п'яного на язику. І справді, після чергової чарки Михайло із задоволенням розповідає про свою активну участь у політичному житті України. Він навіть сприяв обранню деяких відомих депутатів до Верховної Ради. Можливо, його любов до алкоголю завадила йому зробити кар'єру далі за посаду директора компанії "Пілот", але Михайло завжди радо ділився історіями про те, як допоміг своєму другу Артуру Герасимову, соратнику Петра Порошенка, потрапити до парламенту.
Невідомо, чи обізнаний сам народний депутат про цю послугу, але серед своїх знайомих Михайло Кураченко не раз вихвалявся, що саме він став причиною обрання Артура Герасимова на посаду народного депутата України.
Після серії гучних скандалів, корупційних схем, п'яних бесід та чуток, коло партнерів і співучасників Михайла Кураченка стрімко звужується. Можливо, саме тому він змушений відчайдушно намагатися втриматися на посаді в американській компанії, з якої його неминуче звільнять, як тільки дізнаються більше про його діяльність. Адже після чергової п'янки секрети американського бізнесу можуть опинитися у відкритому доступі в інтернеті, оскільки довіряти комерційні таємниці людині, яка може влаштувати "п’яний спалах" і розповісти все першій ліпшій особі, просто небезпечно.
#Сполучені Штати #Бізнес #Паспорт #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Флорида #Розум #Українці #Народний депутат України #Російська мова #Росіяни #Північна та Південна Америка #Корупція #Законодавство #Правоохоронний орган #Пілот літака #Анексія Криму Російською Федерацією #Кримінальне судочинство #Кримінальний кодекс України #Закон України #Лондон #Співдружність Незалежних Держав #Кредитор #Алкоголізм #Офіс #Голлівуд, Лос-Анджелес #Петро Порошенко #Дружба #Болгарська соціалістична партія #Волгоград