"Маніпулятивні дебати". У Верховній Раді визначили ключову причину, чому в Україні було підвищено податкові ставки.

Основною причиною для прийняття рішення щодо збільшення податків є необхідність фінансування військових потреб.

Про це в інтерв'ю NV Бізнес заявив голова комітету ВР з податків Данило Гетманцев. "Відбулося перше за шість років підвищення податків, яке стосується майже кожного. Це підвищення військового збору на 3,5 відсоткових пункти (в. п.) і введення військового збору для ФОПів різних груп. Ви знаєте виняткові причини ухвалення цього рішення: фінансування армії", -- заявив Гетманцев.

Обговорюючи можливість того, що після такого рішення бізнес міг би перейти в тінь, він підкреслив: "Ні, ми не бачимо жодних ознак тінізації в результаті цього кроку. Навпаки, процес детінізації економіки, який відбувається зараз, прогресує дуже активно. У 2024 році ми отримали додаткові 2,5 мільярда доларів до державного бюджету завдяки детінізації, і в 2025 році прогнозуємо значне підвищення цієї суми, а також перевищення плану держбюджету".

"Дискусія про те, чи призводить підвищення військового збору на 3,5 п. п. до тінізації, є маніпулятивною. З одного боку, це точно не той відсоток, який змушує людей йти в тінь. З іншого боку, значний обсяг виплати зарплат у тіні в Україні історично не був пов'язаний із 3,5% військового збору. Якщо люди працювали в тіні раніше, то точно не через цей збір. Якщо ж платили "в білу", то ці 3,5% не вплинуть на їхній податковий комплаєнс", -- заявив Гетманцев.

Відомо, що в грудні 2024 року президент України Володимир Зеленський затвердив законопроект № 11416-д, що передбачає збільшення податкових ставок.

Закон набув чинності з 1 грудня 2024 року. Документ передбачає підвищення військового збору для фізосіб із 1,5% до 5%. Також ФОП I, II і IV групи платитимуть 10% від розміру мінімальної заробітної плати. Для ФОПів III групи податок становитиме 1% від доходу.

Зокрема, новий закон передбачає, що для банків у 2024 році буде діяти ставка податку на прибуток у розмірі 50%. У той же час, для небанківських фінансових установ, за винятком страхових компаній, податкова ставка складе 25% і набуде чинності у 2025 році.

Документ також передбачає введення авансових платежів з податку на прибуток для автозаправних станцій та обмінних пунктів, а також перехід на щомісячну звітність щодо податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Крім того, у 2024-2025 роках не буде стягуватися ПДФО з доходів, отриманих від "національного кешбеку".

#Бізнес #Документ #Володимир Зеленський #Президент України #Податок #Державний бюджет #Економіка #Банк #Податок на доходи фізичних осіб #Мінімальна заробітна плата #Податок на прибуток підприємств #Фінансовий звіт

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Київстар" планує придбати онлайн-платформу Tabletki.ua: подробиці угоди.
Україна зайняла четверту позицію серед 24 європейських країн за ступенем підтримки стартапів.
Розширено програму компенсацій для підприємств, що створюють робочі місця для осіб з інвалідністю.
Теги