Мальта видала паспорти громадянам Росії, які потрапили під санкції, повідомляє Financial Times.

Низка громадян РФ, які перебувають у санкційних списках ЄС та США через повномасштабне російське вторгнення в Україну, отримали паспорти Мальти за схемою "золотої візи".

Цю інформацію наводить видання Financial Times, де журналісти спираються на злиті документи та офіційні відомості, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на "Європейську правду".

Серед представників Росії, зокрема, російський підприємець Альберт Авдолян опинився під санкціями Європейського Союзу внаслідок агресії Москви в Україні.

Мальтійський паспорт надає Авдоляну та іншим росіянам з подібними документами можливість частково уникати обмежень на в'їзд до Європейського Союзу.

Серед тих, хто отримав мальтійські паспорти, були також три особи, які згодом підпали під санкції США через війну в Україні, та ще три особи, які потрапили під санкції України.

Серед цих особистостей є Євгенія Володимирівна Бернова, яку Сполучені Штати Америки звинуватили в "нечесному отриманні обладнання подвійного призначення", здатного до використання в військових цілях.

Бернова заявила, що "отримала мальтійське громадянство після ретельного та багаторівневого процесу перевірки" і що вона має "справжні зв'язки з Мальтою", зокрема бізнес, який, за її словами, є "реальною інвестицією в Мальту і не має нічого незаконного чи прихованого".

Бернова отметила, что её попадание в список санкций является "ошибкой со стороны американских властей".

Власники паспортів є частиною великої групи з 16 осіб, які отримали мальтійське громадянство через успішну оплату, навіть незважаючи на те, що пізніше вони потрапили під санкції або були засуджені за різні злочини.

Як повідомляється, один з мальтійських паспортів врешті-решт був анульований.

Читайте також: Додаткові санкції: Ліндсі Грем нагадав РФ про проект закону

Згідно з наявними даними, російський бізнесмен Павєл Мельников отримав паспорт Мальти в 2015 році, а також паспорт Сент-Кітс і Невіс у 2012 році через посередництво компанії Henley.

У 2018 році фіни здійснили перевірку його майна на архіпелазі Турку. У лютому він отримав вирок у Фінляндії за злочини, пов'язані з податковими та бухгалтерськими махінаціями. Внаслідок цього його громадянство Мальти було скасовано.

Мельников подає апеляцію на рішення суду і повідомив, що має намір також оскаржити скасування свого паспорта, виданого Мальтою.

Видання зазначає, що Мальта залишається єдиною державою в Європейському Союзі, що все ще надає можливість придбати громадянство. У зв'язку з цим Європейська комісія ініціювала юридичні дії проти цієї програми, звернувшись до Суду ЄС з вимогою її скасування.

Комісія стверджує, що ця схема "підриває суть і цілісність громадянства ЄС". Очікується, що суд винесе рішення у вівторок.

Для отримання громадянства Мальта вимагає від заявників здійснити одноразову інвестицію не менше ніж 600 тисяч євро, а також придбати або орендувати нерухомість. Крім того, необхідно внести 10 тисяч євро на благодійні цілі та прожити в країні протягом трьох років. Однак, для тих, хто інвестує 750 тисяч євро, термін проживання може бути скорочений до одного року.

На фоні численних зауважень з боку критиків, уряд Мальти оголосив про посилення процедур перевірки належної обачності та введення заборони на отримання паспортів для громадян Росії та Білорусі.

#Бізнес #Паспорт #Інвестиції #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Підприємництво #Європейський Союз #Москва #Європейська комісія #Північна та Південна Америка #Євро #Злочин #Фінляндія #Туристична віза #Білорусь #Благодійність (практика) #Громадянство #Мальта #Турку #Суд Європейського Союзу #Сент-Кітс і Невіс

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги