
"Ситуація з податковою системою в Україні на сьогоднішній день є наслідком послідовної діяльності осіб, які змішують протидію тіньовій економіці з агресією щодо підприємництва," -- зазначив Кушнірук у своєму дописі на Facebook.
На його думку, невдача податкової амністії, яка принесла лише 300 млн грн замість прогнозованих мільярдів, свідчить про те, що підприємці не довіряють державі. Він також зазначив, що фіскальний тиск проявляється у блокуванні податкових накладних на загальну суму 44 млрд грн, що суттєво ускладнює діяльність численних легітимних компаній.
"Зупинка ПДВ-накладних є ще одним прикладом того, як війна з "фіктивними" схемами негативно вплинула на легітимні підприємства. Безліч компаній зазнають труднощів у своїй діяльності, в той час як Державна податкова служба звітує про досягнуту "ефективність", — прокоментував економіст."
Він вважає, що такі моделі, як "клуб білого бізнесу" або примусове інвестування в облігації внутрішньої державної позики за допомогою податкових механізмів, є не тільки неконституційними, але й ризикованими.
Кушнірук висловив критичні зауваження щодо державної політики стосовно фізичних осіб-підприємців, зазначивши, що вона сприяла значному скороченню підприємницької діяльності.
"Це не податкова реформа, а свідома ліквідація малого бізнесу", -- підкреслив він.
Економіст вважає, що в умовах, коли політики "з фіскальним ухилом" використовують державні інституції як інструмент тиску, не варто очікувати ні інвестицій, ні економічного зростання.
"Я щиро чекаю на той момент, коли українське суспільство і політична система визнають очевидне: ці люди несуть системну шкоду державі, економіці та свободі. І будуть відсторонені від ухвалення рішень, які щодня душать український бізнес", -- резюмував Кушнірук.
#Бізнес #Інвестиції #Українці #Суспільство #Facebook #Економіка #Малий бізнес #Економічне зростання #Економіст #Ілюстрація #Амністія