
Чарівне прибережне містечко Четайбі в Алжирі, славиться своїми вражаючими краєвидами Середземного моря, раптом стало ареною культурних суперечок через вибір чоловічого купального костюма.
Про це пише Independent.
Це місто з населенням близько 8 000 осіб уже давно приваблює туристів завдяки прозорим водам, скелястим узбережжям і зеленим пагорбам. Щороку в літній сезон сюди з'їжджаються тисячі відпочивальників, і саме туризм є головною рушійною силою місцевої економіки. Це сприяло формуванню відкритої та гостинної атмосфери.
"Настрій тут теплий, гостинний, барвистий і жвавий -- жодної ворожості до відпочивальників, ані в словах, ані в поглядах. Люди тут мають традицію гостинності", -- поділився місцевий житель Салах Едін Бей.
Втім, на початку липня ситуація різко змінилася -- несподіване рішення мера Четайбі викликало подив як серед туристів, так і в місцевого бізнесу. Згідно з указом міського голови, було заборонено носіння бермудів на пляжі. Такий одяг визнали "непристойним" на тлі довших і вільніших шортів, які більше відповідають традиційному уявленню про скромність.
"Таке літнє вбрання обурює населення, воно суперечить моральним цінностям нашого суспільства та почуттю пристойності. Люди більше не можуть терпіти, коли іноземці розгулюють вулицями в непристойному одязі", -- йдеться в заяві мера Лаячі Аллау.
Цей указ миттєво спровокував хвилю незадоволення, особливо серед представників влади обласного центру Аннаби, які направили звернення до мера з проханням скасувати введену заборону.
Через два дні мер відкликав указ. У публікації на Facebook Лаячі Аллау запевнив, що його рішення не було спричинене тиском з боку ісламістів, а лише прагненням забезпечити "мир і спокій" як для місцевих мешканців, так і для гостей.
Незважаючи на швидке вирішення ситуації, цей інцидент знову висвітлив глибокі суперечності, що існують в алжирському суспільстві, пов'язані з такими питаннями, як релігія, ідентичність та право на використання публічного простору. Це особливо актуально в країні, де досі відлунює пам'ять про громадянську війну 1990-х років, яка забрала життя приблизно 200 тисяч людей. Конфлікт виник внаслідок скасування армією виборів 1991 року, в яких перемогла ісламістська партія.
Незважаючи на те, що період, відомий як "чорне десятиліття", вже відійшов у минуле, напруга між політичним ісламом та секулярною державою, яку підтримують військові, все ще залишається актуальною.
Соціолог Редуан Буджемаа підкреслив, що хоча ісламісти зазнали поразки у війні в 1990-х роках, вони не відмовилися від своєї агресивної та нав'язливої ідеології, яка поступово стала частиною суспільного життя.
Для деяких людей дискусії про пляжний одяг викликають спогади про епоху, коли ісламістські органи місцевого управління намагалися адаптувати суспільне життя до релігійних принципів.
Серед багатьох мешканців Алжиру, особливо в соціально вразливих регіонах, політичний іслам зберігає популярність -- не стільки через радикальні переконання, скільки як форма протесту проти корупції, соціальної нерівності та недовіри до влади. Попри слабкі результати на виборах, ісламістські партії активно впливають на повсякденне життя, заповнюючи вакуум у сфері моралі та соціальної підтримки.
Британські туристки поділилися своїми враженнями про приховані недоліки "райського" курорту на Балі. Замість красивих пейзажів вони виявили бруд, переповнені вулиці, занедбані будівлі та жорстоке ставлення до тварин.
#Бізнес #Суспільство #Соціологія #Facebook #Економіка #Туризм #Дніпро #Корупція #Сполучене Королівство #Одяг #Мораль #Курортне містечко #Атмосфера Землі #Мер #Іслам #Пляж #Соціальна нерівність #Алжир #Пейзажний живопис #Середземне море #Ісламізм #Балі (острів) #Громадянська війна #Аннаба #Політичний іслам