
Другий етап конкурсу на управління ТРЦ "Гулівер" наближається до завершення, і серед претендентів присутнє ТОВ "Алакор Сіті", власник якого є громадянином Росії. Якщо управління ТРЦ буде передано цій компанії, відповідальність за цей крок ляже на керівництво АРМА, зокрема на голову Олену Думу.
У разі передачі столичного ТРЦ "Гулівер" в управління компанії з "російським слідом", відповідати за це мають не "безіменні" посадовці, а насамперед керівництво Агентства з розшуку і менеджменту активів, яке зобовʼязане перевірити всі ризики на етапі конкурсу і не допустити загрози національній безпеці. Інакше - це не просто службова помилка, а посадовий злочин, пише УНН.
Другий етап конкурсу на управління київським ТРЦ "Гулівер" наближається до свого завершення. У фіналі залишилися два претенденти - ПП "ЛІМЕКС ЕКСПРЕС КИЇВ" і ТОВ "Алакор Сіті". Варто зазначити, що "Алакор Сіті" вже брала участь в першому відборі на управителя для "Гуліверу", проте була виключена з конкурсу через те, що її власник Дмитро Адамовський має російське громадянство, що було підтверджено розвідувальними органами під час перевірки компанії.
Компанії, що мають зв'язки з громадянами країни-агресора, не повинні допускатися до участі у відкритих конкурсах на управління або розпорядження державним майном. Тому участь "Алакор Сіті" у другому етапі викликає численні сумніви і виглядає, щонайменше, як прояв службової недбалості.
Юрист Олег Шрам у ексклюзивному коментарі УНН наголосив, що на будь-якому етапі конкурсу можуть проявитися ризики і їх необхідно перевіряти.
Якщо існує подібна інформація щодо зв’язків з Російською Федерацією, вона повинна бути ретельно перевірена, щоб запобігти можливим ризикам. Це ж стосується, наприклад, передачі управлінських прав на майно та інших рішень, які можуть стосуватися осіб, що мають зв'язки, громадянство або бізнес у країні-агресорі. Важливо, щоб ці особи не отримували можливість впливати на чи управляти державним майном.
На його думку, будь-яка інформація про зв'язки з Російською Федерацією повинна проходити глибоку перевірку, щоб виключити можливість виникнення ризиків.
Попри суспільний резонанс, "Алакор Сіті" не лише залишилася у конкурсі, а й поки має шанс отримати під управління комерційний об'єкт у самому центрі Києва. І тут постає ключове питання: а хто нестиме відповідальність?
"Внутрішній інтерес": хто в АРМА може лобіювати компанію з російським слідом "Алакор Сіті" у конкурсі за "Гулівер"03.07.25, 17:09 * 151322 перегляди
Це не може бути "безіменне АРМА". Це мають бути конкретні службові особи, які поставили підпис, погодили, не перевірили або закрили очі. Насамперед ідеться про голову АРМА Олену Думу, яка як очільниця агентства відповідає за його роботу, рішення та результати.
Досліджуючи особистість Дмитра Адамовського та його зв'язки з оточенням колишнього президента Петра Порошенка, ви можете ознайомитися з детальною інформацією за цим посиланням: https://unn.ua/news/arma-mozhe-viddaty-trts-huliver-v-upravlinnia-rosiianynu-foto.
Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) неодноразово стало об'єктом скандалів, пов'язаних з арештованим майном. Нещодавно Анастасія Радіна, голова антикорупційного комітету Верховної Ради, повідомила, що керівництво АРМА підписало вже третій договір щодо управління активами у 2025 році. Виявляється, що арештоване майно передається в руки осіб, які, ймовірно, мають зв'язки з російським власником. Радіна охарактеризувала цю ситуацію як "двоходовку", оскільки спочатку Олена Дума запевняла, що російським власникам не буде дозволено управляти активами, але згодом "спокійно" обрала компанію, яку слідство вважає пов'язаною з тими ж власниками.
#Бізнес #Росія #Юрист #Київ #Верховна Рада #Ризик #Зв'язок #Українські національні новини #Менеджмент #Злочин #Приватна компанія #Національна безпека #Громадянство #Арештуйте. #Агентство з розшуку та менеджменту активів #Петро Порошенко #Expres