У 2023 році підприємства, що входять до складу фінансово-промислових груп, заробили майже 6 трильйонів гривень: які з них досягли найвищих показників -- Delo.ua

12 грудня на GET Business Festival відкрийте для себе нові способи оптимізації комунікацій, впровадження IT-рішень та залучення інвестицій, які сприятимуть розвитку вашого бізнесу.

Станом на жовтень в системі нараховувалося понад 2 тисячі фермерських господарств, які об'єднували 38,5 тисяч українських та 26 тисяч іноземних юридичних осіб. Найбільша кількість таких господарств зареєстрована у Києві (15,3 тисячі), Дніпропетровській (3023), Львівській (2487), Харківській (2459) та Київській (2371) областях. Найменше їх виявлено в Луганській (322), Херсонській (301) та Чернівецькій (222) областях.

Найбільша концентрація компаній, пов'язаних з фінансово-промисловими групами, спостерігається у таких секторах, як нерухомість (6157), сільське господарство (3555), будівництво (2695), оптова торгівля (2531), громадський сектор (2399), транспорт і логістика (1866), харчова промисловість (1502), "інші" фінансові послуги (1290), охорона здоров'я (1133) та "інші" послуги (які охоплюють категорії КВЕД: 74, 75, 78, 81, 82, 95-99 — таких юридичних осіб 1122).

У 2023 році лише 15,8 тисяч підприємств показали позитивний фінансовий результат, тоді як інші компанії не змогли досягти прибутку. Як наслідок, інформація про фінансові результати решти 15 тисяч підприємств залишається недоступною.

Найбільшу виручку в сумі 12,1 мільярда гривень серед компаній зі сфери нерухомості отримало в 2023 році ТОВ "Техремпоставка" зі складу групи СКМ, якою володіє Рінат Ахметов, якого досі вважають найбагатшою людиною України. В сфері оптової торгівлі найбільшу виручку - 40,7 мільярда гривень - отримала ще одна компанія зі складу СКМ - ТОВ "Метінвест-СМЦ".

Найуспішнішою серед агрокомпаній за підсумками 2023 року стало ТОВ "Вінницька птахофабрика" з виручкою у 39,2 мільярда гривень. Бенефіціаром компанії є Юрій Косюк -- ключова особа групи МХП.

Найвищий показник виручки у 2023 році серед компаній, задіяних у будівництві, отримало ТОВ "ГК "Автострада", власником якої є Максим Шкіль, - 8,1 мільярда гривень. Компанія входить до складу ФПГ MS Capital. Загалом протягом 2001-2024 років вона стала переможцем тендерів на понад 360 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що компанія "Автострада", яка отримала значні переваги від президентської ініціативи "Велике будівництво", нещодавно взялася за завершення нової секції "зеленої" лінії метро в Києві, що включає дві станції. Цей проект, на жаль, зазнав невдачі через скандал, пов'язаний із компанією "Київметробуд".

Серед юридичних осіб, що представляють громадські організації і входять до складу фінансово-промислових груп, найбільшу суму отримала "Фундація Течія", яка отримала 77,7 мільйонів гривень. Ця організація має зв'язок з однойменним технологічним холдингом Techiia і перебуває у власності підприємців Юрія Лазебнікова та Олега Кротка.

В свою чергу, з числа компаній сфери транспорту і логістики найуспішнішою за виручкою в 2023 році з показником 36,5 мільярда гривент стало ТОВ "Нова пошта" з однойменної групи. Загалом ФПГ галузі заробили за рік майже 337 мільярдів гривень.

Серед досліджуваних секторів найбільш прибутковими виявилися компанії харчової промисловості, що заробили 820 мільярдів гривень, а також роздрібна торгівля з показником 781,9 мільярда. Не залишилися осторонь й підприємства електроенергетики з виручкою 638,4 мільярда та агропромисловий комплекс, який приніс 623 мільярди гривень.

Компанія ТОВ "Кернел-Трейд", що є частиною групи "Кернел", досягла рекордного рівня виручки у 62,1 мільярда гривень серед підприємств, що входять до фінансово-промислових груп у харчовій індустрії. Холдинг очолює Андрій Веревський, який раніше обіймав посаду депутата Верховної Ради IV-VII скликань.

Найуспішнішим у секторі роздрібної торгівлі стало ТОВ "АТБ-Маркет", що управляє однойменною мережею супермаркетів. Воно отримало дохід від реалізації продукції в сумі 181,1 мільярда гривень.

У 2023 році обсяги продажів компаній нафтогазової галузі, що входять до складу проаналізованих фінансово-промислових груп, досягли 461 мільярда гривень. Найвищий рівень доходу, що становить 61,7 мільярда гривень, зафіксовано у ТОВ "ОККО-Експрес". Ця компанія спеціалізується на реалізації автомобільного пального через свою мережу автозаправних станцій ОККО і є частиною "Універсальної інвестиційної групи", яка належить Віталію Антонову.

Фармацевтичні компанії отримали прибуток, що перевищує 303 мільярди гривень. У 2023 році найбільший обсяг доходу серед них зафіксовано у одеського дистриб'ютора медикаментів ТОВ "БаДМ", яке є частиною однойменної групи.

#Бізнес #Інвестиції #Українська гривня #Київ #Сільське господарство #Львівська область #Юридична особа #Організація громади #Одеса #Дніпропетровська область #Рінат Ахметов #Логістика #Інтенсивне землеробство #Пошта #Херсонська область #Луганська область #Харків #Швидкий транзит #Фармацевтика #Нерухомість #Промислово-фінансова група #Харчова промисловість #Оптова торгівля #SCM Holdings #Юрій Косюк #Миронівський хлібопродукт #Роздрібна торгівля #Фінансові послуги #Чернівецька область #Вінниця #Андрій Веревський #ОККО #Корпоративна група #АТБ-Маркет #Автомобільний транспорт

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги