У Пхеньяна є сотні таких гармат, тож він може відправити військам Путіна значну кількість такого озброєння.
Північна Корея, схоже, почала постачати свої потужні артилерійські системи Koksan для війни в Україні, де артилерія залишається ключовим чинником на полі бою, пише Business Insider.
Згідно з останніми даними, Пхеньян надав Росії величезну кількість артилерійських систем, а також тисячі військовослужбовців, які вже активно залучені до бойових дій на стороні Москви. Це підкреслює критичне значення артилерійських снарядів і ракет у даному конфлікті.
Нещодавно в соціальних мережах опублікували знімки, які демонструють транспортування північнокорейських 170-мм самохідних гаубиць "Коксан" залізницею територією Росії. За даними західних ЗМІ, посилаючись на інформацію південнокорейської розвідки, підтверджено факт постачання цих артилерійських систем, а також 240-мм реактивних систем залпового вогню.
Експерт Кан Касапоглу з Hudson Institute підкреслив, що "системи калібру 170 мм та 240 мм є серед найпотужніших, які має Північна Корея". За його інформацією, артилерійська установка "Коксан" має дальність стрільби до 60 км і може випустити чотири снаряди за хвилину, після чого її темп знижується до одного снаряда кожні три хвилини. Він також зазначив:
"Пхеньян має сотні таких гармат і може дозволити собі відправити значну кількість Кремлю".
Система "Коксан" вперше була продемонстрована у 1978 році, а її модернізована версія з'явилася у 1989 році. Згідно з дослідженням "Ракетна загроза", проведеним Центром стратегічних і міжнародних досліджень, ця система є найпотужнішою неракетною артилерійською установкою Північної Кореї, яка здатна вражати цілі уламково-фугасними снарядами на відстані до 40 км і використовувати ракетні боєприпаси на дистанції до 60 км.
Висока дальність дії цих систем ставить їх на рівень із сучасними артилерійськими установками, хоча вони поступаються американським HIMARS із ракетами GMLRS.
Північна Корея, як відомо, володіє значним арсеналом артилерійських систем, багато з яких є модифікаціями радянських моделей. Згідно з доповіддю Розвідувального управління оборони США за 2021 рік, артилерія Північної Кореї відзначається високою надійністю та простотою в експлуатації, що сприяє її ефективному застосуванню.
Незважаючи на зростаюче значення безпілотників і інших сучасних технологій у військових конфліктах, артилерія продовжує залишатися основним елементом у арсеналі обох сторін. В Україні цю зброю називають "монархом війни", і бракує боєприпасів для неї, що залишається однією з найгостріших проблем для Києва. У той же час, Москва отримує значні поставки снарядів і ракет з Північної Кореї.
Касапоглу підкреслив, що наразі неясно, чи будуть північнокорейські артилерійські системи використовуватися для підтримки російських військових, або ж їх задіють підрозділи КНДР, що розгорнуті в Курській області Росії. Американські оцінки свідчать про те, що у цьому районі знаходиться понад 11 000 військовослужбовців з Північної Кореї, які діють у рамках російських сил.
Північнокорейські військові вже вступали у бойові зіткнення з українськими силами, зокрема через артилерійські удари. У НАТО заявили, що залучення Пхеньяна до війни є "значною ескалацією" конфлікту, який вже триває понад 1000 днів.
У відповідь на цю ситуацію президент США Джо Байден скасував обмеження на використання Україною ракет з більшою дальністю для атак на об'єкти в Росії, що стало значним зрушенням у політичному курсі.
Напередодні в інтернеті були опубліковані знімки, на яких видно, як самохідні артилерійські установки M1989 "Koksan" транспортуються залізничними шляхами в Росії. Журналісти Forbes висловили думку, що ці установки могли бути передані КНДР Росії у зв'язку з розгортанням північнокорейського артилерійського підрозділу, який активно підтримує збройні сили РФ у бойових діях.
Водночас "Мілітарний" підкреслює, що ці системи здатні значно загрожувати українській артилерії, оскільки їхня дальність ударів перевищує можливості російських артилерійських підрозділів.
#Президент (державна посада) #Джо Байден #Володимир Путін #Росія #Москва #Південна Корея #НАТО #Безпілотний літальний апарат #Північна Корея #Київ #Озброєння #Ракета. #Артилерія #Боєприпаси #Солдате! #Пхеньян #Журналіст #Московський Кремль #Оболонка (снаряд) #Гармата. #Залізниця #Гудзоновський інститут #Повітряна розвідка #Гаубиця #Фотографія #Forbes (журнал) #Самохідна гармата #Арсенал #Збройні сили Росії #Курська область