Компанія "Київстар" придбала додаткові 28% акцій медичного сервісу Helsi за суму в 440 мільйонів гривень. Цей сервіс офіційно використовується для електронної лікарської консультації.

Відомий український оператор зв'язку "Київстар" придбав додаткові 28% акцій у компанії ТОВ "Хелсі Україна", яка управляє медичним сервісом Helsi.

Загальна вартість угоди досягає $10,5 мільйонів, що еквівалентно 435,1 мільйона гривень за актуальним курсом НБУ, згідно з інформацією української редакції Forbes.

Внаслідок угоди частка "Київстар" у Helsi зросла з 69,99% до 97,99%, свідчать дані у системі YouControl. Водночас співзасновник проєкту Самвел Акобян, якому належало 26,9%, вибув зі складу співвласників компанії.

У пресцентрі "Київстар" підтвердили, що укладання угоди не матиме жодного негативного впливу на функціонування Helsi. Компанія продовжить діювати за звичною моделлю управління під керівництвом своїх співзасновників Євгена Донця та Євгена Губича, які збережуть по 1% акцій Helsi.

Станом на початок 2025 року в Helsi було зареєстровано близько 29 млн пацієнтів. За період з грудня 2022 року по грудень 2024 року кількість користувачів застосунку зросла в 2,5 раза.

У березні 2025 року через сервіс щоденно формувалося приблизно 229 тисяч записів на прийом до лікарів, а загальна кількість завантажень додатку перевищила 10 мільйонів.

У 2024 році з платформою Helsi співпрацювало більше ніж 1 600 медичних закладів, як державних, так і приватних. Кількість медичних працівників, які користувалися цією системою, перевищила 60 тисяч осіб по всій території України, що на 26% більше, ніж у 2022 році.

Як повідомлялося, "Київстар" придбав контрольну частку в найбільшій медичній інформаційній системі Helsi у серпні 2022 року.

Розробка медичної інформаційної системи Helsi розпочалася у 2016 році. Спочатку, в рамках медичної реформи, вона надала можливість лікарям і пацієнтам укладати декларації. Наразі сервіс пропонує функції запису на прийом до лікаря, перегляду історії відвідувань та медичних документів, а також отримання електронних рецептів і можливість віддалених відеоконсультацій. З 2024 року дані з Helsi також будуть використовуватися для оцінки стану здоров'я військовозобов'язаних під час проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Співзасновником платформи Helsi виступив підприємець Артем Михайлюк. У серпні 2022 року він мав намір стати народним депутатом від партії "Слуга народу", проте вирішив відмовитися від цього мандата. Після участі у парламентських виборах 2019 року, у жовтні того ж року, він оголосив про завершення своєї діяльності в компанії.

Яким чином "Київстар" пов'язаний із російським мільярдером Фрідманом?

Єдиний акціонер ПрАТ "Київстар" - зареєстрована у Нідерландах телекомунікаційна група компаній Veon, яка восени минулого року перенесла штаб-квартиру з Амстердама в Дубай (ОАЕ).

Компанія Veon, яка раніше була відома як VimpelCom Ltd., володіє кількома мобільними операторами в різних країнах, включаючи "Київстар" в Україні. У жовтні 2023 року Veon повідомила про завершення угоди з продажу свого російського підрозділу "Вимпєлком" (бренд "Білайн") місцевій управлінській команді.

Найбільшим акціонером холдингу Veon є група російських мільярдерів-співзасновників "Альфа-Груп" під керівництвом Михайла Фрідмана, який після запровадження щодо нього санкцій повернувся із Великої Британії і постійно мешкає у Росії.

Фрідман володіє близько 38% акцій у компанії LetterOne, яка контролює 48% акцій бермудської Veon Ltd. Ця компанія, у свою чергу, є материнською для нідерландської Veon Amsterdam B.V., яка має в своєму складі нідерландське підприємство Veon Holdings B.V., яке включає в себе "Київстар".

У жовтні 2023 року за ініціативою Офісу генерального прокурора суд ухвалив рішення про арешт 47,85% статутного капіталу компанії "Київстар". Ця частка належить структурам, які мають зв'язки з компанією LetterOne, що належить російському мільярдеру Фрідману та його партнерам. Проте наприкінці 2024 року Шевченківський районний суд Києва скасував арешт на ці 47,85% акцій "Київстару", а також на 100% акцій інших пов'язаних українських компаній, таких як Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech і Helsi. Причини для скасування арешту не були вказані.

Нагадаємо, що на початку вересня 2023 року слідчі Служби безпеки України висунули звинувачення російському олігарху Фрідману відповідно до частини 3 статті 110-2 Кримінального кодексу України. Це звинувачення стосується фінансування дій, що мають на меті насильницьку зміну або повалення конституційного порядку, захоплення державної влади, а також зміни територіальних меж або державного кордону України.

Своєю чергою у пресслужбі "Київстару" стверджують, що компанія не пов'язана із діяльністю Михаїла Фрідмана, оскільки акції компанії належать російському мільярдеру опосередковано, а ролі в управлінні нею він не бере.

Відомо, що міжнародна група VEON Ltd, яка має свій головний офіс у Нідерландах, є єдиним акціонером "Київстар". Михайло Фрідман є одним із акціонерів компанії Letter One, що володіє часткою акцій у VEON Ltd, - повідомили в компанії.

Також, згідно з інформацією, наданою генеральним директором LetterOne Мервіном Девісом, особи, що потрапили під санкції, не можуть отримувати дивіденди, комунікації чи будь-які фінансові кошти чи ресурси від діяльності LetterOne (та, відповідно, VEON). Всі їхні активи у бізнесі фактично заблоковані, як зазначають у "Київстар".

#Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Підприємництво #Державний кордон України #Народний депутат України #Лікар #Українська мова #Долар #Сполучене Королівство #Кримінальний кодекс України #Слуга народу (політична партія) #Національний банк України #Акціонер #Об'єднані Арабські Емірати #Нідерланди #Статутний капітал #Мобільна телефонія #Корпоративна група #Модель #Київстар #Інформаційна система #Форбс #Шевченківський районний суд міста Києва #Амстердам #Лист перший #Приватне акціонерне товариство #Михайло Фрідман #ВЕОН #Штаб-квартира #Дубай #Поліцейська влада (конституційне право Сполучених Штатів) #Альфа-Групп #Білайн (пожежа) #Телефонна компанія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Avesterra Group відкидає обвинувачення в співпраці з Росією | Основні новини України
Згідно з даними Міністерства аграрної політики, частка України у глобальному торговому обігу складає лише 0,2%.
Штучний інтелект у сфері комунікацій: інтелектуальна власність, управління алгоритмами та потенційні загрози -- Delo.ua
Теги