Китай запровадить обмеження на експорт серверів та інформаційно-технологічного обладнання до Росії.

Китай запровадить нові обмеження для російських компаній на придбання технічного обладнання, машин та хімічних продуктів. Починаючи з 1 грудня, у Китаї вступить в силу розширений список товарів подвійного призначення, що підлягають експортному контролю.

Про це повідомили російські імпортери та консультанти із зовнішньої торгівлі, передає The Moscow Times.

До нового списку буде включено IT-обладнання, зокрема сервери та їх компоненти, які вже зараз важко доставити до Росії.

Також під обмеження підпаде газ аргон для зварювання. На даний момент відвантажуються ті обсяги, які були узгоджені та оплачені раніше, а контракти на майбутні постачання поки не укладаються.

Згідно з новими нормами, китайські компанії, що планують експортувати продукцію подвійного призначення до Росії, повинні будуть сплачувати податок у розмірі 25%. Проте офіційні заяви з боку Китаю не містять жодних відомостей про це.

У той же час, постачання товарів до Росії через інші країни стане складнішим: експортний контроль Китаю поширюється на всі зовнішні поставки. Тепер китайські експортери зобов'язані не лише отримати спеціальну ліцензію, але й надати дані про кінцевого отримувача товарів, що ускладнить процес здійснення платежів.

Як зазначено, нові регуляції можуть свідчити про те, що США змогли вплинути на Китай, внаслідок чого експорт критично важливих товарів до Росії стане значно складнішим, якщо не відбудеться його повна зупинка.

Раніше китайські компанії стали відмовлятися від прямих поставок своєї продукції Росію і почали вимагати перенаправляти імпорт до третіх країн. Це стосувалося товарів, які потрапили до стоп-листів кодів із зовнішньоекономічної діяльності, наприклад електроніки.

Проблеми з фінансовими транзакціями.

Як було зазначено раніше, у листопаді цього року банки Китаю збільшили контроль за платежами з Індії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Гонконгу, прагнучи виявити можливі зв'язки з Росією.

Здійснення платежів стає все більш ускладненим: кредитні інститути ретельно вивчають документи на відвантаження – з'ясовують, кому призначений товар, куди він прямує та з якою метою. Раніше такі посилені перевірки стосувалися лише переказів через Туреччину та країни СНД, але тепер їхні рамки розширилися на інші країни.

Стало відомо, що китайські фінансові установи почали активно блокувати рахунки російських компаній, оскільки їхні юридичні адреси співпадають з адресами організацій, які потрапили під санкції.

Ситуація з платежами з Росії до Китаю різко погіршилася в грудні 2023 року, коли президент США Джо Байден підписав указ, що дозволяє американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти банків третіх країн за допомогу підсанкційним особам та забезпечення поставок російському військово-промисловому комплексу.

Після цього більше 98% кредитних установ у Китаї перестали обробляти платежі, що надходять від російських підприємств. Крім того, ряд банків почали відмовляти в обробці платежів, пов’язаних з російськими назвами, і відмовлялися приймати "нечисті" юані, які походять з Росії.

Наприкінці серпня повідомлялося, що російські компанії стикаються з усе довшими затримками та більшими витратами при проведенні розрахунків з торговими партнерами в Китаї. Ця проблема загострилася, а між РФ та Китаєм "зависли" транзакції на десятки мільярдів юанів.

Джерело, що має тісні зв'язки з урядом Російської Федерації, повідомило, що китайські державні банки "в масовому порядку" зупиняють свої фінансові операції з Росією, внаслідок чого відбуваються затримки платежів на мільярди юанів.

Стало відомо, що китайські постачальники зупинили експорт товарів до Росії, якщо не буде здійснено попередню оплату.

Невеликі регіональні банки Китаю раніше активно співпрацювали з російськими підприємствами, однак останнім часом почали відмовлятися від прийому платежів з Росії. У травні та червні місцеві кредитні установи продовжували здійснювати фінансові операції з російським бізнесом, і процеси проходили досить стабільно. Проте з 20 липня розрахунки фактично зупинилися.

Наприкінці липня повідомлялося, що китайські банки почали повертати до Росії близько 80% переказів у юанях.

Російські фінансисти, у свою чергу, підтвердили, що труднощі з міжнародними платежами залишаться актуальними на тривалий час.

#Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Джо Байден #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Товари #Міністерство фінансів (Україна) #Податок #Експорт #Природний газ #Ліцензія #Північна та Південна Америка #Банк #Об'єднані Арабські Емірати #Гонконг #Туреччина #Індія #Співдружність Незалежних Держав #The Moscow Times #Імпорт #Кредит #Електроніка #Міжнародна торгівля #Зварювання #Ренмінбі #Хімія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги