Уряд надав можливість призначати керівниками аптек у зонах, що межують з фронтом, випускників навчальних закладів, які закінчили навчання нещодавно.

Кабінет Міністрів спростив вимоги до аптек, які розташовані у селах або у районах, де тривають або тривали бойові дії.

Зміни до Ліцензійних умов ведення підприємницької діяльності в галузі обігу лікарських засобів були внесені та набудуть чинності через два місяці, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Однією з основних інновацій є оптимізація кадрових вимог для аптек такого типу.

"Зокрема, згідно з новими правилами, на посаду керівника або його заступника в даному закладі можуть призначатися спеціалісти з освітою не нижче рівня фахового молодшого бакалавра за напрямом 'Фармація', без вимоги до досвіду роботи", - зазначено у повідомленні.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я повідомило, що дозволяється призначення спеціалістів, які мають освіту в галузі "Медсестринство", за умови наявності відповідного сертифіката з фармацевтики (для роздрібної торгівлі лікарськими засобами).

У міністерстві зазначили, що на інших територіях, як і раніше, для виконання обов'язків на цих позиціях потрібно мати освіту не нижче магістратури за спеціальністю "Фармація" та мінімум два роки професійного досвіду. Для завідувачів аптечних пунктів достатньо ступеня фахового молодшого бакалавра.

МОЗ роз'яснює, що це рішення є наслідком переговорів з представниками фармацевтичної галузі та відображає сучасні умови функціонування системи охорони здоров'я.

Окрім цього, беручи до уваги небезпеки, пов'язані з обстрілами в зонах конфлікту, Ліцензійні умови передбачають обставини, коли аптечні заклади отримують незначні ушкодження, що не впливають на безпеку зберігання медикаментів. У таких ситуаціях аптеки можуть продовжувати свою діяльність протягом трьох місяців, не побоюючись втрати ліцензії, здійснюючи паралельно роботи з ремонту.

Як повідомлялося, у січні Кабмін спростив вимоги до приміщень відкриття аптек у сільській місцевості.

На той момент у Міністерстві охорони здоров’я відзначили, що лише 11% сіл в Україні мають функціонуючі аптеки. Всього в сільських районах та селищах працює близько 5,7 тисяч аптечних закладів.

#Бізнес #Студент #Уряд України #Ліцензія #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Аптека (магазин) #Ступінь магістра #Медикаментозне лікування #Аптека #Молодший бакалавр

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Скільки заробляють працівники Microsoft: Business Insider оприлюднив дані про зарплатні категорії.
Муситимемо обмежитися лише водою та сухарями: космічні ціни на м'ясо можуть зростати ще більше.
Четверо українців потрапили до рейтингу найбагатших іммігрантів США за версією Forbes.
Теги