
Ще 414 українців стали лауреатами восьмої хвилі програми "Власна Справа". Вони отримають гранти на започаткування або розширення своїх бізнес-проектів на суму 99 млн грн. В цілому, з моменту запуску програми, її переможцями стали 25,5 тисяч українців, які отримають гранти на понад 6 мільярдів гривень. Водночас, грантери вже внесли до бюджету 7,4 мільярда гривень у вигляді податків і зборів. Про це повідомила Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки України.
Більше ніж 25,5 тисяч українців стали переможцями програми "Власна Справа" з моменту її запровадження, отримавши гранти для започаткування або розвитку власного бізнесу. Кожен п'ятий отримувач гранту заснував нову компанію, тоді як інші, скориставшись грантовою підтримкою, розширюють свою діяльність, збільшують виробничі обсяги, розширюють асортимент товарів та послуг і виходять на нові ринки. В цілому, держава інвестувала через цю програму в малий бізнес вже 6 мільярдів гривень. Водночас грантери внесли до бюджету 7,4 мільярда гривень у вигляді податків і зборів. Підтримка підприємців через гранти також сприяє створенню 47 тисяч нових робочих місць для українців, -- підкреслила Тетяна Бережна.
Серед учасників програми мікрогрантів восьмої хвилі 58% складають жінки, 33% — чоловіки, а 9% — юридичні особи. Більше ніж 70% з них мають вищу освіту. Найбільша кількість грантоотримувачів зареєстрована в Харківській (46), Львівській (46), Івано-Франківській (29), Вінницькій (27), Київській (27) областях та у місті Києві (25). Більшість отримувачів грантів планує використовувати кошти на закупівлю обладнання, яке необхідне для ведення їхнього бізнесу.
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть грантери восьмої хвилі, є:
Інформаційно
Нагадаємо, за грантовою програмою "Власна Справа" українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн на старт або розвиток бізнесу. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Для отримання гранту понад 75 тис. грн обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці віком до 25 років можуть отримати грант розміром до 150 тисяч гривень із зобов'язанням зареєструватись як ФОП, вимога створити робочі місця для них не обов'язкова. Підприємці восьми прифронтових регіонів можуть отримати грант до 500 тис. грн за умови створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
Кошти гранту можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.
Деталі про можливість отримання гранту в рамках програми "Власна Справа" доступні на офіційному веб-сайті проекту.
Грантова ініціатива "Власна Справа" є важливою частиною стратегії "Зроблено в Україні", яка орієнтована на сприяння розвитку українських підприємств, підвищення обсягів виробництва товарів з високою доданою вартістю та заохочення попиту на продукцію вітчизняного виробництва.
#Бізнес #Інвестиції #Підприємництво #Товари #Українці #Податок #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Київ #Бюджет #Юридична особа #Вища освіта #Уряд України #Економіка України #Малий бізнес #Попит #Грант (гроші)