Кабінет Міністрів України - Аналіз фінансової ситуації, бюджетні акценти на 2025 рік, механізм ERA на $50 млрд: Сергій Марченко презентував доповідь на засіданні фінансової групи G7.

Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив онлайн на зустрічі міністрів фінансів, голів центробанків країн-членів G7, керівництва МВФ і Світового банку, Європейської комісії та ОЕСР.

Сторони обговорили стан фінансової системи України, фінансові пріоритети на 2025 рік, реалізацію механізму країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine (ERA).

Під час свого виступу Сергій Марченко відзначив ключову роль G7 у забезпеченні фінансової стабільності в умовах повномасштабної війни. Загалом від партнерів надійшло 106,2 млрд доларів США, понад 85% забезпечено країнами G7 та ЄС.

Міністр також відзначив лідерство Італії під час її головування в G7, зазначивши, що 2024 рік став роком важливих досягнень у залученні міжнародної підтримки.

Щодо економічного та фінансового становища України, Сергій Марченко підкреслив, що, попри суттєві виклики, пов'язані з війною, економіка та державні фінанси країни показують значну стабільність. Протягом перших 11 місяців 2024 року економічний ріст склав 4%. Податкові та митні надходження до державного бюджету за цей період зросли на 1,7 мільярда доларів США в порівнянні з тим же періодом минулого року. Пряма бюджетна підтримка в 2024 році вже досягла 37 мільярдів доларів США і, за прогнозами, перевищить 41 мільярд доларів США до завершення року.

Проте, регулярні ракетні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України призводять до зростання фінансових втрат і уповільнення економічних процесів. Необхідність в міжнародній підтримці залишається актуальною. У цьому зв'язку Сергій Марченко висловив вдячність країнам G7 за ініціювання механізму ERA на суму 50 мільярдів доларів США, отриманих від заморожених активів російської федерації.

"Ці ресурси сприятимуть забезпеченню фінансової стабільності України у 2025 році і будуть розподілені на 2026 та 2027 роки. Цей унікальний випадок змушує росію компенсувати шкоду, завдану Україні. Вже підписано кілька угод, і ми сподіваємося на надходження перших платежів наприкінці 2024 року та на початку 2025 року," – зазначив Сергій Марченко.

Міністр фінансів окреслив ключові пріоритети бюджету на 2025 рік, наголосивши, що 26,3% ВВП буде спрямовано на безпеку та оборону. Важливою задачею є зміцнення внутрішньою фінансової спроможності. Дефіцит бюджету, за прогнозами, зменшиться до 19,4% ВВП з 24,2% у 2024 році.

Підтверджуючи відданість України реформам, Сергій Марченко зазначив, що у 2024 році було впроваджено 199 реформаційних заходів, які сприяють економічній стійкості та залучення зовнішнього фінансування: "У 2025 році зусилля будуть зосереджені на розвитку економіки, реалізації вже розпочатих реформ та створенні підґрунтя для післявоєнного відновлення України".

У своєму зверненні до партнерів міністр фінансів наголосив на ключовій важливості міжнародної допомоги та співпраці в зусиллях України щодо відновлення миру в Європі.

#Україна #Європейський Союз #Державний бюджет #Економіка #Друга світова війна #Бюджет #Уряд України #Європейська комісія #Валовий внутрішній продукт #Міжнародний валютний фонд #Долар США #Світовий банк #Дефіцитні видатки #Реформа #Італія #Група семи #Прецедент #Фінансова система #ОЕСР

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги