
68-річний Стівен Віткофф, який є юристом та спеціалістом з нерухомості і не має жодного досвіду в політиці чи дипломатії, раптово став важливою постаттю у дипломатичних ініціативах президента США Дональда Трампа, що стало несподіванкою для багатьох.
В його компетенції перебувають практично всі "гарячі" проблеми, які американська адміністрація прагне вирішити якомога швидше (конфлікт Росії з Україною, війна Ізраїлю проти ХАМАС, ядерна програма Ірану), перш ніж перейти до основного виклику: Китаю.
Трамп довіряє Віткоффу настільки, що на треку американсько-російських та американсько-іранських відносин він фактично перебрав на себе повноваження Державного департаменту і його очільника Марко Рубіо.
У статті журналіста "Європейської правди" Олега Павлюка розглядається особа, якій доручено вести переговори з лідером держави-агресора Росії та брати участь у майбутній "мирній угоді" між Києвом і Москвою. Йдеться про спеціального посланника Стівена Віткоффа, друга Трампа, який, на думку автора, може сприяти інтересам Путіна. Далі представлено короткий огляд цієї статті.
Шляхи Стіва Віткоффа і Дональда Трампа зійшлися в 1986 році, коли Віткофф був ще юристом і тільки починав планувати свою кар'єру в бізнесі.
Початок їхній дружбі поклав… сендвіч.
Якщо бути точнішим, молодий адвокат працював до пізньої ночі над угодою з продажу нерухомості, в якій був залучений і сам Трамп. Ніч уже добігала кінця, тож Віткофф вирішив вибігти до магазину, щоб купити щось перекусити, і натрапив на майбутнього президента США, у якого не виявилося при собі готівки.
"Я попросив для нього сендвіч із шинкою та швейцарським сиром", - згадував Віткофф у 2023 році, свідчачи на суді в Нью-Йорку у справі про шахрайство в сфері нерухомості. Цікаво, що Віткофф одним із перших став на захист Трампа в той час.
Схоже, Трамп не забув про щедрий вчинок Віткоффа. Він настільки вразився, що через вісім років, під час зустрічі, згадав про "ситуацію з сендвічем". Так і розпочалася їхня дружба.
Судячи з усього, відносини між Трампом і Віткоффом справді були доволі близькі. І річ навіть не в постійних спільних іграх у гольф чи роботі в одній і тій же сфері в одному й тому ж місті. Сам президент США, приміром, називав свого колишнього юриста "особливим другом" і користувався його порадами щодо податкових пільг під час першого терміну.
Віткофф поділився, як Трамп став для нього джерелом натхнення, що спонукало його зробити перші кроки в бізнесі, а також як він зумів впоратися з горем від втрати свого сина Ендрю у 2011 році.
Шляхи Трампа і Віткоффа тісно переплелися не лише на особистому рівні, а й у політиці. Друг майбутнього президента США був активним донором його кампанії та допомагав залучати пожертви від інших бізнесменів.
Він також зіграв немалу роль у консолідації підтримки кандидатури Трампа на виборах 2024 року і особисто зустрічався з Роном Десантісом та Ніккі Гейлі - останніми, хто кинув виклик чинному президенту США від республіканців.
Віткофф фактично розпочав свою діяльність ще до того, як Трамп зайняв пост президента Сполучених Штатів.
Він працював паралельно з посадовцями адміністрації Байдена над укладенням угоди про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС. Результати роботи Віткоффа ще більше укріпили його авторитет в очах нинішнього президента США.
Можливо, саме через це Трамп доручив своєму давньому товаришеві більш складне завдання — знайти вихід із ситуації, пов'язаної з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
Віткофф має більш м'яку позицію щодо Росії і вважає, що швидка перемога можлива через значні компроміси, особливо в питанні територій.
Проте, більш класичне республіканське крило, представлене Марко Рубіо та Кітом Келлогом, закликає не довіряти наївно сучасним діям Росії та підготуватися до запровадження більш суворих заходів, щоб примусити її до укладення майбутньої "мирної угоди".
Важко уявити, що настільки різноманітні думки зможуть гармонійно поєднуватися в одній команді.
Тож в результаті має перемогти якийсь один із них. Або ж, якщо вірити останнім заявам Рубіо і Трампа, США вийдуть із переговорного процесу - і тоді однозначним переможцем виявиться Росія.
#Сполучені Штати #Бізнес #Китай (регіон) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Іран #Україна #Підприємництво #Москва #Республіканська партія (США) #Юрист #Київ #Роздрібний магазин #Журналіст #Швейцарія #Ізраїль #Марко Рубіо #Нью-Йорк #Ніккі Хейлі #Сир. #ХАМАС #Влада (соціологія) #Республіка #Гольф