Співзасновниця "Конкорд" Олена Сосєдка повідомила про те, що Офіс Генерального прокурора розглядає справу, пов'язану з можливими неправомірними діями Гетманцева. У відповідь нардеп організував збір 74 підписів від колег-депутатів для ініціювання розслідування проти керівництва банку.
Офіс генерального прокурора вивчає звернення співзасновниць банку "Конкорд" стосовно можливих неправомірних дій голови Комітету Верховної Ради з фінансових, податкових та митних питань Данила Гетманцева. Здається, що народний депутат, усвідомлюючи цю ситуацію, намагається вжити превентивних заходів. Про це повідомила одна з співзасновниць "Конкорду" Олена Сосєдка, передає УНН.
Контекст может быть описан как совокупность обстоятельств или условий, которые окружают определённое событие, идею или явление.
Гетманцев оголосив, що отримав підписи 74 народних депутатів на підтримку звернення до Офісу Генерального прокурора, в якому йдеться про бездіяльність правоохоронних органів в справі колишнього банку "Конкорд".
"Друзі, всім давно зрозуміло, що Данило Гетманцев використовує свою позицію як щит для захисту своїх незаконних дій. Але те, що він робить зараз, виходить за межі розумного. Схоже, Гетманцев дізнався, що Офіс Генерального прокурора розглядає нашу скаргу стосовно його протиправних вчинків щодо банку 'Конкорд'. Ця справа вже давно назріла, адже його порушення не лише завдають шкоди нашому банку, але й є справжнім зневаженням української правової системи", - зазначила Олена Сосєдка на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, замість того, щоб відповісти за свої дії, Гетманцев вирішив діяти на упередження.
Він зібрав підписи депутатів, намагаючись змусити Офіс Генерального прокурора ініціювати кримінальне провадження проти нас, власниць "Конкорду", незважаючи на відсутність будь-яких законних підстав. Таким чином, він прагне відвести увагу від своїх власних правопорушень і скомпрометувати тих, хто наважився виступити проти нього.
Вона також зазначила, що раніше Гетманцев відкрито визнав, що для нього знищення "Конкорду" має особистий характер.
Особа, яка відкрито визнала, що "Конкорд" є її особистою справою, тепер прагне залучити до своєї протизаконної діяльності не лише парламентарів, але й Офіс Генерального прокурора. За ідеєю, ця інституція повинна бути гарантом дотримання закону, а не засобом для вирішення особистих проблем.
Гетманцев, як й завжди, намагається перекласти свою відповідальність на інших, але ми не дозволимо цьому свавіллю пройти непоміченим", - наголосила Олена Сосєдка.
Крім того, за її словами, засновниці банку звертаються до народних депутатів з закликом усвідомити, що вони можуть стати спільниками злочинних дій Гетманцева, якщо піддадуться цим маніпуляціям.
Олена Сосєдка зазначила, що не має жодних побоювань щодо розслідувань, адже їй немає чого приховувати. "Ми закликаємо Офіс Генерального прокурора дотримуватись своєї репутації і не піддаватися впливу тих, хто порушує закон і виявляє зневагу до основних принципів справедливості," - підкреслила вона.
Акціонери компанії "Конкорд" не раз зверталися до представників Комітету Верховної Ради, що займається фінансами, податковою та митною політикою, з ініціативою щодо відкритого обговорення. Однак, за словами Олени Сосєдки, їхні прохання залишилися без належної уваги.
"Данило Олександрович, ми не відчуваємо страху перед вашими підступами. Ви можете збирати підписи, вигадувати справи й маніпулювати владою, але істину вам не вдасться заглушити. Ви понесете відповідальність за свої вчинки - як перед законом, так і перед суспільством. Закон єдиний для всіх, і ви не в змозі його змінити," - підкреслила співвласниця банку "Конкорд".
Нагадаємо вам
Причиною рішення НБУ про позбавлення ліцензії "Конкорду" було нібито систематичне порушення банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Хоча, як пізніше зʼясувалося, міскодінгом (підміна призначення платежу в банківській еквайринговій мережі, зазвичай повʼязана з операціями грального бізнесу) в Україні займаються навіть державні банки, зокрема "Укргазбанк". Проте, йому за це порушення НБУ виписав лише 60 млн грн штрафу. Як і "Ощадбанку", Sense Bank, ПУМБ та багатьом іншим за минулий рік. Вони отримали теж штрафи від 150 тис. до 10 млн грн.
Проте банк "Конкорд", який впродовж усієї своєї діяльності не отримував жодних зауважень від міжнародних платіжних систем Mastercard та Visa, був позбавлений банківської ліцензії. Це сталося попри те, що всього за вісім місяців до ухвалення рішення НБУ про відкликання ліцензії, банк зупинив еквайринг, але все ще залишався прибутковим, що свідчило про його незалежність від міскодінгу, який не становив основу його доходів. Акціонери "Конкорду" вважають таке рішення регулятора несправедливим.
Вони подали позов до суду, оскаржуючи дії НБУ, і перша інстанція прийняла їхню сторону. Зокрема, Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав рішення Національного банку України про анулювання ліцензії та ліквідацію банку "Конкорд" неправомірним і скасував його. Проте українське законодавство має такі особливості, що, незважаючи на судове рішення про незаконність ліквідації фінансової установи, її повернення на ринок залишається неможливим.
#Бізнес #Україна #Народний депутат України #Суспільство #Facebook #Прокурор. #Данило Галицький #Платіжна система #Ліцензія #Законодавство #Верховна Рада #Українські національні новини #Конкорд #Національний банк України #Банк #Злочин #Правова система #Логіка #Ймовірна причина #Ощадбанк #Рішення суду #Справедливість (чеснота) #Перший Український Міжнародний Банк #Діалог #Віза Інк. #Тероризм #Акціонер