Правоохоронці викрили схему фіктивного продажу зерна на 63 млн грн, один із підозрюваних - колишній голова Міністерства аграрної політики та продовольства України.
"На початку 2026 року представники одного з аграрних підприємств Київської області влаштували схему незаконного продажу кукурудзи. В ролі організатора виступив колишній народний депутат та екс-міністр агропромислового розвитку України", - повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко у своєму телеграм-каналі в п'ятницю.
За його інформацією, співорганізаторами та виконавцями виступили директор сільськогосподарського підприємства і його технічний директор.
Генеральний прокурор роз'яснив, що злочинці уклали угоду про постачання 7 тисяч тонн зерна, яке буде отримано в 2025 році. Щоб створити враження легальності цієї угоди, вони надали покупцеві фальшиві складські документи та акти прийому-передачі.
"Як вказано в документах, зерно нібито знаходилося на зберіганні в елеваторі продавця, розташованому в Київській області. Проте, перевірка через Державні реєстри та залучення фахівців виявили, що на момент підписання документів зерно на складі не було присутнє", – підкреслив він.
Крім того, як зазначив Кравченко, компанія-продавець видала складські документи на понад 130 тисяч тонн товару, що удвічі перевищує фактичну технічну продуктивність їхнього елеватора, яка становить 60 тисяч тонн.
Експертна оцінка засвідчила, що постраждала сторона зазнала збитків у розмірі 63,7 мільйона гривень.
Згідно з інформацією, наданою генеральним прокурором, правоохоронні органи здійснили 26 обшуків у Києві та навколишніх районах, перевіряючи житла підозрюваних та бізнес-адреси. Було конфісковано фінансові документи, електронні носії даних та автомобілі.
"Під час перевірки елеватора факт відсутності заявленого зерна підтвердився", - наголосив Кравченко.
Наразі трьом учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України). Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
У заяві генерального прокурора не зазначено ім'я екс-міністра, проте, за інформацією джерела в правоохоронних органах, агентству "Інтерфакс-Україна" стало відомо, що йдеться про Миколу Сольського, який обіймав посаду міністра аграрної політики та продовольства України з 24 березня 2022 року по 14 травня 2024 року.
#Київ #Правоохоронний орган #Кримінальний кодекс України #Зерно #Інтерфакс-Україна #тонна #Київська область #Транспортний засіб #Експертиза #Хліб #Генеральний прокурор України #Міністерство аграрної політики та продовольства (Україна) #Законність #Бізнес