
Австрійський Raiffeisen Bank International (RBI), найбільший західний банк, що досі веде бізнес у РФ, призупинив спроби продати свій російський підрозділ. Про це пише Financial Times із посиланням на поінформовані джерела.
На RBI вже кілька років тиснуть регулятори та уряди ЄС і США з вимогою залишити російський ринок через повномасштабне вторгнення РФ в Україну у 2022 році. Попри це, банк досі працює в країні.
У вересні 2024 року продаж російської "дочки" RBI ускладнився після того, як суд РФ заморозив її акції. Крім цього, у січні 2025 року банк зобов'язали виплатити 2 млрд євро компенсацій, через що RBI зазнав першого за дев'ять років квартального збитку - $926 млн.
Але в лютому 2025 року, за інформацією джерел газети, RBI вирішив призупинити процес продажу, бо Росія і США почали відновлювати політичну взаємодію.
Один зі співрозмовників газети зазначив, що рішення зумовлене "глобальною невизначеністю" та потенційними змінами позиції США щодо Росії.
Офіційно у RBI заявили, що процес продажу триває, але судовий процес фактично заблокував будь-які угоди.
Минулого року Європейський центральний банк дав вказівку RBI та іншим європейським банкам, які продовжують свою діяльність у Росії, терміново продати свої активи в цій країні або ж швидко скоротити свою присутність.
RBI насправді зменшив обсяги кредитування в Росії та припинив відкриття нових рахунків, проте все ще має значні бізнес-операції в цій країні, перевищуючи своїх європейських конкурентів.
#Бізнес #Росія #Україна #Європейський Союз #Євро #Долар #Банк #Financial Times #Кредит (роз'яснення) #Центральний банк Райффайзен #Європейський центральний банк #Райффайзен (Швейцарія)