У Львові пройшов форум підприємництва ветеранів: свідчення військових, які започаткували власний бізнес.

В Україні дедалі більше з’являється брендів та закладів, що належать нашим захисникам після завершення служби. Зазвичай бізнес ветеранів ще на початкових етапах розвитку, адже вони працюють лише близько року. Проте вже зараз вони готові ділитися своїми спостереженнями. Для цього нові підприємці зібралися у Львові на форум, присвячений ветеранському бізнесу. Роман Гаврилів мав можливість поспілкуватися з бійцями, які започаткували власну справу.

У Львівській громаді з минулого року відкрилися близько ста нових підприємств, заснованих ветеранами. Власники цих успішних проектів прагнуть поділитися своїм досвідом з іншими воїнами, які лише розпочинають свій шлях у бізнесі.

Я вважав себе справжнім бізнесменом. Я зробив безліч фотознімків, зняв кілька відео, але покупців це не зацікавило. За два-три тижні ми вже встигли насититися цими джерками.

Про свої невдачі у створенні бізнесу з виробництва м'ясних снеків розповідає Сергій. Доброволець пройшов від рядового стрільця до командира десантно-штурмового взводу. У 23-му зазнав важкого поранення рук. На плаву тримала сім'я. "Сушена радість", як тепер називається бренд Сергія, ідея його сина.

Сергій Журковський — ветеран конфлікту між Росією та Україною, а також бізнесмен.

Саме з цього і почалася наша історія. Я і моя дружина переглянулися і вирішили: "Ваня, зроби для нас презентацію". Він виконав наше прохання, і вона нас дійсно вразила.

Джерки Сергій продає майже рік. За цей час виникали труднощі і з постачальниками, і з приміщенням для виробництва. Непросто було і через нестабільні ціни на м'ясо. Але він не зупинився.

Сергій Журковський — ветеран конфлікту між Росією та Україною, а також бізнесмен.

Я руки ніколи не складаю. Тому раджу вам: не складайте рук, попри все. Успішний бізнес він відрізняється від неуспішного тільки тим, що представник бізнесу, коли падає, він на один раз більше встає.

У залі, де Сергій ділиться своєю історією, присутні Олег і Оксана. Олег, який здобув медичну освіту, до 2022 року працював тренером-масажистом у баскетбольній команді, а потім вирушив на фронт у ролі фельдшера. Його побратими часто страждали від спінальних травм, болю в ногах та контузій. Тому ідея створення реабілітаційного кабінету виникла природно.

Олег та Оксана Заяць, бізнесмени:

Коли вже занурився в це все, куди ще йти? Чим займатися далі? Я обрав цей шлях, і дружина ще й підштовхнула мене вперед.

Уже рік пара допомагає цивільним і військовим відновлюватися, зокрема, і долати посттравматичний стресовий розлад.

Олег та Оксана Заяць, бізнесмени:

Ми дотримуємося протоколів, які були затверджені Всесвітньою організацією охорони здоров'я та впроваджені в арміях НАТО. Ці методики застосовуються для роботи з травмами, їх наслідками, а також для вирішення проблем зі сном.

Місто надає грант у розмірі 300 тисяч гривень ветеранам, чиї бізнес-ідеї здобувають перемогу в конкурсі. Одним із тих, хто вирішив скористатися цією підтримкою, став Станіслав, який відкрив свій автосервіс. Він брав участь у бойових діях на півдні і отримав поранення від ворожого ракетного обстрілу в Запоріжжі.

Станіслав Лісовий – ветеран війни між Росією та Україною, а також успішний підприємець.

Лікарі, які були поблизу, стверджували, що ймовірність моєї паралізації становить 90%, і я ніколи більше не зможу ходити. Але все в руках богів.

Після року інтенсивної реабілітації Станіслав знову зміг встати на ноги. Він активно займався волонтерством, надаючи допомогу своїм товаришам, зокрема своєму батькові, у питаннях, пов'язаних з автомобілями.

Станіслав Лісовий – ветеран війни між Росією та Україною, а також успішний підприємець.

Зателефонувавши з східної частини країни, він повідомив мені суму, яку отримав за ремонт. Я усвідомив, що для мене вигідніше буде привезти автомобіль на евакуаторі з сходу на захід, відремонтувати його тут, а потім повернути назад.

Це стало поштовхом для нього та двох його товаришів започаткувати власний автосервіс. Колектив відремонтував старе приміщення та придбав необхідне дороге обладнання. Тепер вони в активному пошуку нових співробітників.

Станіслав Лісовий – ветеран війни між Росією та Україною, а також успішний підприємець.

На сьогоднішній день з технічним обладнанням у нас немає труднощів, але існує проблема, пов'язана з людьми. Ми поступово працюємо над її вирішенням. Коли досягнемо успіху, сподіваюся, це призведе до позитивного результату.

Організатор Андрій Жолоб, який сам служив на фронті, керуючи медичною ротою, вважає, що цей форум перш за все слугує стимулом для ветеранів розвивати власний бізнес.

Андрій Жолоб, герой російсько-українського конфлікту, очільник Центру підтримки ветеранів бойових дій:

Хто не ризикує, той у принципі на війну не ходить, чесно вам скажу. А ветерани після того, як уже пройшли чорне пекло, підозрюю, що мають трохи більшу схильність до ризику, принаймні по собі я це точно бачу.

Цим заходом організатор прагне залучати й інші громадські організації до підтримки ветеранського бізнесу.

#Бізнес #Підприємництво #Лікар #Івано-Франківськ #М'ясо #Війна на Донбасі #Бренд #Львів #Ліс #Фельдшер #Взвод! #Командир підрозділу #Біль #Місто #Посттравматичний стресовий розлад #Машина. #Організація громади #Постконтузійний синдром #Фізична медицина та реабілітація #Параліч #Рота (військова частина) #Ветеран #Запоріжжя

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Франшиза виступає найшвидшим маршрутом для ветеранів до створення власного бізнесу — Finance.ua
Браузер Chrome може бути проданий – повідомляють ЗМІ - Техно bigmir)net
Ілон Маск і Дональд Трамп: чи триватиме їхній спільний період злагоди довго?
Теги