У наступному році Державний "Фонд декарбонізації" поповниться на 1,75 млрд гривень завдяки надходженням від податку на викиди вуглецю.
Цю інформацію озвучила Марія Малая, перша заступниця голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, повідомляє Укрінформ.
"Цьогоріч очікували, що це буде 700 млн грн, але маємо надходження від податку на вуглець на рівні 1,4 млрд грн. Наступного року 1,75 млрд грн вже закладено у бюджет", - розповіла Малая.
Вона наголосила, що Фонд декарбонізації має стале фінансування, яке не залежить від перерозподілів держбюджету.
"Ми маємо на меті розширення нашої діяльності. Особливо сподіваємося на успіх програми фінансового лізингу, що дозволить громадам та підприємствам миттєво отримувати необхідне обладнання для впровадження своїх проєктів", - зазначила Малая.
Вона зазначила, що вже надійшли пропозиції від західних партнерів про надання енергоефективного обладнання на вигідних умовах.
Крім того, в 2025 році планується впровадження грантової програми, що охоплюватиме державний сектор. Це стосується як органів державної влади, так і підпорядкованих їм установ, таких як бібліотеки та вищі навчальні заклади.
В кінці листопада з'явилася інформація про те, що "Фонд декарбонізації" вже надав позики для реалізації семи енергоефективних ініціатив на суму 21 млн грн. Крім того, ще 21 проєкт на загальну суму 320 млн грн наразі знаходиться на стадії розгляду.
У серпні Національний банк України прийняв рішення видати АТ "Фонд декарбонізації України" ліцензію на здійснення діяльності фінансової установи, що дозволяє надавати послуги з кредитування в грошовій формі та у вигляді банківських металів.
О "Фонде декарбонізації"
Акціонерне товариство "Фонд декарбонізації України" засноване у 2012 році. Всі акції компанії повністю належать державі, представляючи інтереси Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, починаючи з 24 січня 2024 року.
Основною метою нашої діяльності є сприяння впровадженню енергоефективних рішень, розвиток енергосервісних послуг, розширення використання відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів пального, а також зменшення викидів вуглецю.
Фінансові ресурси "Фонду декарбонізації" повинні розподілятися порівну, тобто 50% на 50%, і використовуватися для компенсації частини позик, спрямованих на енергоефективні ініціативи в державних банках, а також для надання пільгових кредитів безпосередньо через "Фонд".
#Бізнес #Укрінформ #Державний бюджет #Бюджет #Ліцензія #Національний банк України #Банк #Паливо #Парниковий газ #Акціонерне товариство #Органи державної влади #Відновлювана енергетика #Оренда #Кредит (роз'яснення) #Енергозбереження #Ефективне використання енергії #Вуглець #Банківські метали #Бібліотека