Фінансист Любомир Остапів поділився своїми думками щодо інвестиційних можливостей в Україні в умовах війни, а також зазначив, яких активів слід уникати. -- Delo.ua

Серед активів з низьким рівнем ризику в Україні Любомир Остапів вказує на сільськогосподарську землю та нерухомість.

"В Україні мене приваблює як земля, так і нерухомість. Що стосується сільськогосподарських земель, я не вбачаю серйозних ризиків для інвестування, за винятком ділянок, розташованих у прифронтових зонах", -- зазначає інвестор.

За його спостереженнями, найбільш затребувані черноземи знаходяться в центральній Україні -- це Вінницька, Черкаська, Полтавська, Хмельницька області. В цих регіонах земля дорожча, але ще суттєво недооцінена порівняно з агроземлею в Європі. Це актив, який дає стабільний дохід від оренди. Плюс -- землю обробляють агрохолдинги, які є доларовими експортерами, тому вони мають можливість індексувати орендну плату.

"Щодо інвестицій у нерухомість, на жаль, багато українців помилково вважають, що будь-яка форма нерухомості є гарантованим способом інвестування. Однак це зовсім не відповідає дійсності. Наприклад, об'єкти, що продаються на етапі будівництва, не можна вважати надійними інвестиціями," -- підкреслює Любомир Остапів.

Разом з тим, класичний варіант купівлі квартири на вторинному ринку десь у Вінниці чи Ужгороді і здача її в оренду -- це приклад надійної інвестиції, яка навіть під час війни приносить дохід.

"За словами співрозмовника Delo.ua, якщо розглянути середній грошовий потік від оренди вторинної нерухомості в містах, що вважаються умовно безпечними, то дохід від такої нерухомості складає від 4 до 8% річних у доларовому еквіваленті."

На думку Любомира Остапіва, інвестиції в бізнес у формі капіталу чи позики -- це складна і дуже ризикова інвестиція.

"Я спостерігав за багатьма інвесторами, які зазнали фінансових втрат через кредитування підприємців. Схоже, що це переважно справа банків та інших фінансових установ. Займатися цим самостійно я б не рекомендував," — зауважує фінансист.

Співрозмовник Delo.ua попереджає: франшизи -- достатньо ризиковані інвестиції. Але потрібно розділяти активне і пасивне інвестування у франшизи. Якщо це активне інвестування, коли інвестор хоче займатися розвитком франшизи і буде контролювати цей бізнес, -- тут ризики нижчі.

"Якщо ви плануєте просто бездумно інвестувати кошти в відкриття франшизного бізнесу, то я в це не вірю," – зазначає Остапів.

#Бізнес #Інвестиції #Європа #Українці #Ужгород #Інвестор #Капітал (економіка) #Ризик #Банк #Нерухомість #Вінниця #Полтавська область #Хмельницька область #Актив #Черкаська область #Землі Німеччини #Loan

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Фінансист Любомир Остапів поділився своїми думками щодо інвестиційних можливостей в Україні в умовах війни, а також зазначив, яких активів слід уникати. -- Delo.ua
Бразилія завдала удару по російським шпигунам - деталі новини від Експрес онлайн.
З'явилася інформація про потенційних покупців приблизно 400 автозаправок, що належать Коломойському.
Теги