Європейський Союз вивчає можливості введення заборони на укладання нових угод з Росією щодо постачання газу, повідомляє Reuters.

Європейська Комісія розглядає можливість введення законодавчої заборони для компаній у Європейському Союзі на укладання нових угод щодо російських викопних енергоресурсів.

Цю інформацію повідомляє Reuters, посилаючись на високопоставленого чиновника Європейського Союзу.

Крім того, Європейська Комісія займається розробкою юридичних механізмів, що нададуть можливість підприємствам ЄС розірвати чинні угоди на постачання газу з Росією без накладення штрафів.

Оскільки кілька країн-учасниць мають намір перешкоджати введенню санкцій Європейського Союзу стосовно російського газу, Єврокомісія, у свою чергу, активно розглядає альтернативні засоби, які можуть прискорити процес зменшення залежності Європи від російських енергетичних ресурсів.

Єврокомісія планує викласти варіанти для цього в "дорожній карті", яка має бути представлена 6 травня.

Комісія розглядає варіанти, потенційно включно з торговими заходами ЄС, які можуть заборонити європейським компаніям укладати нові контракти на російське паливо.

Заборона нових контрактів спрямована на те, щоб скоротити спотові закупівлі європейськими компаніями російського скрапленого газу - тоді як поставки російського трубопровідного газу впали після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, ЄС минулого року збільшив імпорт російського скрапленого газу й отримував 19% загальних поставок газу та СПГ з Росії.

Комісія також розглядає варіант надання підприємствам юридичної можливості посилатися на форс-мажорні обставини, що дозволило б їм вийти з контрактів на постачання газу з Росії без необхідності сплачувати штрафи.

Після того, як наступного місяця буде оприлюднена їхня дорожня карта, Єврокомісія має намір організувати консультації з країнами-членами та підприємствами Європейського Союзу.

Російський монополіст "Газпрому" після початку повномасштабної війни РФ проти України втратив дві третини експорту й минулого року продав за кордон рекордно низький обсяг газу з 1985 року. Підсумком став перший за чверть століття річний збиток, який становив 629 млрд руб.

Залишившись без можливості продавати газ, "Газпром" був змушений скоротити видобуток до мінімуму за всю свою історію. У першому півріччі 2024 року збиток газового бізнесу компанії міг скласти ще 480,6 млрд руб.

#Бізнес #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європейський Союз #Європа #Експорт #Природний газ #Європейська комісія #Reuters #Паливо #Російський рубль #Газпром #Імпорт #Монополія #Зріджений природний газ

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги