Європейські країни все більше стурбовані можливістю, що Трамп залишить їх наодинці з Путіним, - повідомляє The Guardian.

Європейські лідери задумуються про наслідки співпраці Трампа і Путіна, яка стає усе тіснішою.

Відмова Сполучених Штатів запроваджувати санкції проти Росії викликала занепокоєння серед європейських лідерів, які побоюються, що президент Дональд Трамп може остаточно відмовитися від підтримки України та зосередитися на розвитку відносин з Москвою. Проте деякі аналітики закликають до терпіння в цій ситуації, зазначаючи, що не все так просто. Про це повідомляє The Guardian.

Після розмови Трампа з Путіним стало очевидно, що сподівання на можливий тиск США на Росію виявилися безпідставними. Трамп підкреслив, що умови для укладання мирної угоди можуть бути визначені лише сторонами конфлікту, оскільки тільки вони знають нюанси переговорів, які не відомі іншим. Він також зазначив, що все ще вірить у ймовірність розвитку подій, але якщо цього не станеться, він готовий відступити, "і їм доведеться продовжувати рухатися далі". Водночас віцепрезидент Джей Ді Венс ще раз наголосив, що "ця війна не є нашою".

Тим часом видання навело слова одного з колишніх американських дипломатів, знайомого з переговорами щодо України. Він закликав європейців проявити терплячість.

"У Трампа є певна інтуїція, яка не завжди виявляється неправильною. Його дії часто нагадують зигзаги, і в контексті України він керується тактичними цілями – досягненням припинення вогню. Він усвідомлює, що єдиною перешкодою для цього є бажання Володимира Путіна продовжувати конфлікт. Таким чином, Трамп має на меті тактично змусити Путіна змінити курс. Він 'приманює' його різноманітними пропозиціями – зустрічами на найвищому рівні, поверненням до G8, скасуванням санкцій та угодами щодо ресурсів", – зазначив він.

За словами дипломата, Трамп постійно шукає виправдання для Путіна, сподіваючись, що це дозволить йому залучити російського лідера до переговорів. Один зі співрозмовників видання розповів, що у президента США є чотири ключові цілі стосовно України. По-перше, він дійсно прагне зупинити вбивства, по-друге, показати американським платникам податків, що їхні кошти не йдуть на підтримку України. Далі, він намагається стримати Путіна від подальших агресивних дій і, нарешті, перекласти основну відповідальність за запобігання новим атакам на Європу.

"Сьогодні США та Україна демонструють більшу єдність щодо питання припинення вогню, ніж будь-коли після повернення Трампа до політичної арени. Трамп не раз підкреслював, що не залишить Україну без підтримки як незалежну націю", - зазначив дипломат.

З огляду на це, йдеться у статті, у Європи не лишається іншого вибору, як лише чекати, що Трамп колись запровадить нові санкції проти Росії. І навіть законопроєкт сенатора Ліндсі Грема проти країн, що купують російську нафту, не додає оптимізму.

"Конгресмени не можуть змусити Трампа щось робити, вони можуть підтримати його позицію, щоб сказати, що ми можемо ухвалити законопроєкт про санкції, щоб посилити позиції Трампа. Республіканці у Конгресі просувають це не як альтернативу Трампу, а як підтримку його стратегії", - сказав той самий дипломат.

В статті зазначається, що європейські керівники висловлюють тривогу з приводу потенційного виведення американських військових з Європи. Посол США при НАТО, Метью Вітакер, повідомив, що після червневого саміту НАТО Сполучені Штати представлять деталі цього плану.

У зв'язку з цим важко ухвалити нові цілі НАТО щодо обороноздатності, якщо не буде відомо, скільки американських військ залишиться в Європі.

"НАТО прийматиме рішення стосовно своїх можливостей, не маючи уявлення про те, якою буде майбутня військова присутність США," — зазначила Торрі Тауссіг з Атлантичної ради.

Розчарування в Європі поглиблюється тим, що члени НАТО вже узгодили фінансово обтяжливий оборонний пакет, який, здавалося б, відповідає всім вимогам Трампа. Альянс має намір встановити нову ціль: витрачати до 3,5% від ВВП на "традиційну" оборону та 1,5% - на кібербезпеку й інфраструктуру, таку як мости та дороги для переміщення військ. Це, можливо, дозволить Європі "пережити" саміт НАТО без нових конфліктів з боку Трампа, але не вирішує глибшої проблеми - його прихильності до Росії.

Президент Фінляндії Стубб вважає, що Європа повинна усвідомити погляди Трампа на політику великих держав і спростувати його помилкові уявлення.

"Нам потрібно усвідомити, що зовнішня політика США сьогодні зосереджена не на Україні, а на глобальному змаганні. Ми повинні донести до американської адміністрації, що вільна торгівля та загальні принципи є більш вигідними, ніж ситуативні "угоди", і що ми не лише споживаємо безпеку, а й можемо бути її постачальниками", - підкреслив він.

Він вважає, що Трампа потрібно переконати в тому, що Росія не є значною країною і не заслуговує на те, щоб відмовитися від підтримки України.

"В економічному аспекті Росія вже не являє собою велику державу. Вона поступається Італії і лише трохи перевищує Іспанію за рівнем економічних показників. Її військова мета - підірвати суверенітет України. За три роки вона досягла прогресу менше ніж на 1%. Ставка перевищує 20%, а резерви практично вичерпані. Це ті важливі повідомлення, які потрібно донести до суспільства," - наголошує він.

У той же час міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський поділився своїм баченням, стверджуючи, що справжня потужність майбутнього належить не Росії, а Європі, і що до завершення цього десятиліття Європа зможе випередити Росію.

"Ми - 19-триліонна економіка, а Росія - трильйонна. Навіть без США ми витрачаємо на оборону у 2,5 раза більше, ніж Росія - на війну. Треба лише витрачати розумно та мати волю до створення боєздатної сили", - додав він.

Проте, як підкреслює видання, реалізація цих можливостей не відбудеться раніше ніж через п'ять років. Наразі постає питання, чи достатньо у Європи та України ресурсів, щоб спонукати Путіна переглянути ціну своєї перемоги.

Європейські керівники переживають, що Трамп залишається вірним своїм рішенням і, відмовившись від ролі захисника України, вирішив обрати інший напрямок.

У Європі викликала занепокоєння бесіда між Путіним і Трампом, оскільки виникають страхи щодо можливого зрадництва інтересів України. Лідери країн континенту висловлюють побоювання, що президент США може погодитися на угоду з російським керівником, яка відповідатиме його максимально вимогливим умовам, але в той же час може піти на компроміс з українськими інтересами в спробах швидко завершити конфлікт, повідомляє Financial Times.

Видання The Times повідомило, що сподівання на введення санкцій США проти Росії стали ще менш ймовірними. Натомість, замість того, щоб вжити жорсткі заходи проти Москви, на які покладали надії деякі експерти, президент Сполучених Штатів охарактеризував свою бесіду з російським керівником Володимиром Путіним як "чудову" і зазначив, що Росія має "великий потенціал" для співпраці з США після завершення війни в Україні.

Телефонна розмова Трампа з Путіним 29 травня не стала проривом - навпаки, вона показала, наскільки малоймовірним наразі є припинення війни в Україні, вважає CNN. Коли Трамп після цих перемовин оголосив, що Україна та Росія тепер вестимуть переговори "як тільки вони можуть" щодо припинення вогню та, зрештою, завершення війни, попри те, що бойові дії тривають, він фактично підтримав підхід Кремля.

#Сполучені Штати #Президент (державна посада) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європа #Республіканська партія (США) #НАТО #Податок #Економіка #Російська мова #Бойові дії #Стратегія #Друга Польська Республіка #Міст #Суверенітет #Зовнішня політика #Financial Times #Сенат Сполучених Штатів Америки #Італія #Іспанія #Нафта #Дипломат #Міністерство закордонних справ (Україна) #Гардіан #CNN #Диктатор. #Світогляд #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Радослав Сікорський #Велика сила #Група восьми #Президент Фінляндії

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Жахливі події в дитячому будинку при монастирі на Буковині: вихованці розкрили факти насильства та примусової праці.
WP виявила справжні мотиви, що спонукали Маска піти з політичної арени.
Загиблий керівник спецпідрозділу "Гострі Картузи" Антон Спіцин удостоївся звання Героя України.
Теги