Європейський Союз має намір внести зміни до законодавства щодо мінімальних податків, аби "заспокоїти" Сполучені Штати, повідомляє Bloomberg.

В Європейському Союзі планують зменшити певні податкові ставки, аби полегшити напруженість у стосунках зі Сполученими Штатами.

Наступного тижня Європейський Союз може обговорити можливі зміни до законодавства про глобальний мінімальний корпоративний податок, встановлений на рівні 15%, щоб зменшити напруженість у відносинах зі Сполученими Штатами. Цю інформацію містить документ, підготовлений Польщею, який отримав Bloomberg.

Зазначено, що на зустрічі, яка відбудеться 29 квітня, європейські урядовці планують розглянути різні можливості змін у торговельній політиці. Їх мета – заспокоїти адміністрацію президента США Дональда Трампа, яка виступає проти того, щоб американські компанії були зобов'язані дотримуватися закону про мінімальний корпоративний податок.

В агентстві нагадали, що директива про глобальний мінімальний корпоративний податок діє менш як два роки та встановлює базовий 15-відсотковий корпоративний податок у всьому блоці, згідно з угодою від 2021 року, підписаною більш як 140 країнами, включно зі США. Журналісти вважають, що подібні обговорення підкреслюють готовність ЄС потенційно пом'якшити свої власні закони, щоб не допустити подальшого розриву відносин зі США.

Адміністрація Трампа ж називала закон Євросоюзу про глобальний мінімальний корпоративний податок "торговим бар'єром для американського бізнесу". У відповідь американські чиновники пригрозили можливими заходами у відповідь, підкреслили в агентстві.

Журналісти також підкреслили, що в перший тиждень свого перебування на посаді президента Трамп дав вказівку Міністерству фінансів США підготувати заходи у відповідь на країни, які "несправедливо оподатковують" американські підприємства. Раніше Європейський Союз відмовився призупиняти дію відповідного закону, але висловив готовність до переговорів. Делегати ЄС планують представити свої пропозиції щодо політики послам країн-членів ЄС у червні.

Агентство повідомило, що документ, датований 24 квітня, має на меті усунути певні аспекти закону про глобальний мінімальний корпоративний податок, які викликали критику з боку США. У цьому документі, зокрема, пропонується переглянути механізм надання податкових пільг у США, щоб уникнути обкладення американських компаній мінімальним податком, встановленим ЄС.

Крім того, 29 квітня представники урядів європейських країн планують обговорити нову норму щодо недоотриманого прибутку. Це правило дозволить державам-членам ЄС накладати додаткові податки на дочірні підприємства американських компаній у випадку, якщо ставка податку в країні їхньої головної штаб-квартири (США) та місцевій юрисдикції є нижчою за 15%.

В агентстві зазначили, що до завершення 2026 року компанії, які не є членами ЄС і мають свої штаб-квартири в країнах з корпоративним податком більше 20%, отримають звільнення від дії цього закону. Як вказано в документі, питання продовження цього звільнення також буде обговорюватися європейськими чиновниками.

Крім того, європейські лідери планують обговорити вимогу США щодо "співіснування" між європейським законодавством про мінімальний податок та американською версією, яка відома як правило оподаткування глобального нематеріального доходу. Хоча обидва закони мають схожі цілі, методи розрахунку ефективних податкових ставок відрізняються. Бізнесмени сподіваються, що ці переговори допоможуть усунути існуючі розбіжності.

Раніше Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії, висловила стурбованість, що Євросоюз готовий реагувати у випадку, якщо президент США Дональд Трамп реалізує свої загрози стосовно запровадження значних мит. Вона підкреслила, що в Європі існує готовність до рішучих контрзаходів.

Крім того, Трамп натякав на зниження мит щодо Китаю. Американський президент хоче укласти угоду з Пекіном, але наполягає, що ініціативу має проявити китайська сторона.

#Бізнес #Документ #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Білий дім #Дональд Трамп #Підприємництво #Європейський Союз #Європа #Податок #Європейська комісія #Північна та Південна Америка #Урсула фон дер Ляєн #Прибуток (економіка) #Bloomberg L.P. #Китай #Пекін #Мито (податок) #Корпорація #Юрисдикція #Штаб-квартира

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Європейський Союз має намір внести зміни до законодавства щодо мінімальних податків, аби "заспокоїти" Сполучені Штати, повідомляє Bloomberg.
"У часи кризи ми почуваємося комфортно, а в мирні моменти – не так вже й затишно."
США не надто реагують на атаки в Україні: який шлях обирає Путін для Трампа?
Теги