Європейський Союз не має наміру скасовувати свою санкційну політику щодо Росії.

Представники Європейського Союзу досягли згоди щодо нового комплексу санкцій проти Росії. ЄС не має наміру зменшувати тиск санкцій, навіть якщо Сполучені Штати вирішать їх скасувати.

Посли країн ЄС узгодили новий раунд санкцій проти Росії.

Це вже 16-й пакет з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну три роки тому. Крім того, в ЄС заявили, що не збираються відмовлятись від санкційного тиску проти РФ, навіть якщо це зроблять США.

Посли країн ЄС узгодили новий раунд санкцій проти Росії. Про це повідомив редактор Радіо Свобода з питань Європи Рікард Юзвяк.

Наразі це вже 16-й пакет санкцій від моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну три роки тому.

До річниці вторгнення Російської Федерації в Україну буде затверджено шістнадцятий пакет заходів.

Пакет отримує офіційне затвердження від міністрів закордонних справ 24 лютого, в день, коли відзначається третя річниця масштабного вторгнення.

Нові обмеження включатимуть заборону на постачання російського зрідженого природного газу (ЗПГ) до терміналів, які не інтегровані в єдину газорозподільну мережу Європейського Союзу. Це правило не матиме значного впливу на основну частину імпорту сировини з Росії до ЄС.

Крім обмежень на постачання ЗПГ, 16-й пакет санкцій ЄС щодо Росії передбачає штрафи для 74 нафтових танкерів з так званого "тіньового флоту" Росії, а також обмеження на імпорт російського алюмінію.

Водночас стало відомо, що ЄС не запроваджуватиме повну заборону на закупівлю російського зрідженого природного газу в 16-му пакеті санкцій.

Також відомо, що до 16-го пакету санкцій проти Росії увійдуть кількадесят нових фізичних і юридичних осіб.

Серед відомих осіб можна виділити двох людей, які мають репутацію в Україні. Один з них – Андрій Деркач, 57-річний син Леоніда Деркача, який займав пост голови Служби безпеки України за часів президентства Кучми. Він також є депутатом Верховної Ради, обраним на кількох скликаннях з 1998 по 2023 рік. У січні 2023 року Андрій Деркач втратив своє українське громадянство і тепер обіймає посаду сенатора в російській Астраханській області, де є членом комітету з питань безпеки та оборони Ради федерації РФ. В Україні він оголошений у розшук та є об'єктом спеціального судового розслідування. З вересня 2020 року проти нього введені санкції з боку США через його спроби вплинути на результати президентських виборів у США 2020 року.

Серед відомих особистостей в Україні можна згадати Сергія Карякіна, який колись був наймолодшим гросмейстером у світі. Він народився в Сімферополі і в 2009 році змінив своє спортивне громадянство на російське. З 2014 року Карякін відкрито підтримував агресивні дії Росії проти України, виправдовуючи і визнаючи їх законними.

У новому пакеті санкцій планується розширити список осіб і організацій, що підпадуть під обмеження через повномасштабну агресію Росії проти України. Це також торкнеться Китаю та Північної Кореї. Крім того, будуть введені додаткові заходи проти представників російських медіа, які беруть участь у дезінформаційних кампаніях, що координуються російськими урядовими структурами.

Також відомо, що ЄС не збирається відмовлятись від санкційного тиску щодо РФ, навіть, якщо на це підуть США.

Зокрема, єврокомісар з економічних питань, продуктивності, імплементації та спрощення Валдіс Домбровскіс підкреслив, що Європейський Союз не має наміру скасовувати санкції щодо Росії, навіть якщо Сполучені Штати вирішать це зробити.

Він зазначає, що Брюссель здійснює свою власну політику санкцій, яка не підпорядкована рішенням адміністрації президента США Дональда Трампа.

"Беручи до уваги політичний курс нової адміністрації США, Європейському Союзу слід самостійно вирішити питання своєї безпеки, що також включає в себе і санкційну політику. Як вам відомо, наразі триває підготовка 16-го пакету санкцій", - зазначив він.

Своєю чергою у G7 пов'язали нові санкції проти Росії з добросовісними переговорами з боку Москви.

"Усі нові та додаткові санкції, що можуть запроваджуватися після лютого, повинні залежати від того, чи буде Російська Федерація виявляти істотні та добрі наміри для завершення війни проти України, що забезпечить країні тривалу безпеку та стабільність як суверенній та незалежній державі", - зазначено в заяві міністрів.

Великобританія не має наміру зменшувати санкційний тиск на Росію. У середині лютого країна оголосила про введення нових обмежень щодо найближчого оточення президента Путіна та компанії "Росатом".

"Сьогоднішні санкції спрямовані проти високопоставлених осіб, які працюють у російському уряді, зокрема Павла Фрадкова, міністра оборони Росії, та Володимира Селіна, який очолює підрозділ Міністерства оборони Росії. Вони також націлені на Артема Чайку, чия видобувна компанія підтримує російський державний бізнес. Усі ці особи є і в антикорупційному списку Навального 50", - йдеться у повідомленні Управління закордонних справ Великої Британії, співдружності та розвитку.

У Великій Британії також оголосили про введення санкцій проти двох організацій, які мають зв'язки з російським атомним енергетичним гігантом "Росатом". Ці структури сприяють зміцненню військових можливостей Росії на фронті.

Одночасно, Угорщина може стати перешкодою для ухвалення 16-го пакету санкцій проти Росії з боку Європейського Союзу. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив намір скасувати ці санкції в цілому.

"Санкційні рішення повинні ухвалюватися раз на півроку. Якщо ж Єврокомісія не дотримається своїх зобов'язань, ми не лише розпочнемо обговорення можливості скасування санкцій, а й реалізуємо це рішення", - зазначив він.

Прем'єр-міністр Угорщини додав: одна країна може це зробити. Якщо нам дійсно доведеться, Угорщина може сказати: Що ж, тепер усім слід розходитися додому. Вимикаємо світло, санкції скасовуємо, всі розходимося додому.

Лідер Угорщини не раз заявляв про можливість застосування вето стосовно санкцій ЄС проти Росії, але дотепер до цього не доходило. Однак, як він зазначив, якщо Єврокомісія не надасть обіцяні гарантії енергетичної безпеки для Будапешта, він готовий йти на рішучі дії.

Він зазначив, що погодився на продовження санкцій проти Російської Федерації, оскільки Угорщина отримала запевнення від європейських інституцій про відновлення транзиту газу через українську територію. Однак, якщо до моменту чергового перегляду санкцій через півроку Україна не відновить цей транзит, він має намір накласти вето на продовження європейських заходів проти РФ.

Також відомо, що Орбан сподівається на зняття санкцій з Росії завдяки президентові США Дональду Трампу. Він зазначив, що американці прагнуть миру, тоді як європейці віддають перевагу санкціям замість досягнення миру.

У майбутньому Угорщина зобов’язалася координувати свої дії зі США стосовно питання про підтримку санкційного режиму проти Російської Федерації.

На погрози Угорщини щодо санкцій проти РФ вже є реакція європейських політиків.

"Не варто піддаватися на цей шантаж і це неприйнятно, аби один угорський прем'єр завдавав шкоди 450 мільйонам європейських громадян", - заявив португальський депутат Європарламенту Жозе Мануель Фернандес.

Політична стратегія Угорщини знову підкреслює, наскільки заплутаним є процес прийняття рішень у рамках Європейського Союзу. Варто зазначити, що в 2023 році кілька європейських лідерів розглядали можливість відмови від принципу одностайності при ухваленні рішень у сфері спільної зовнішньої політики. Це могло б стати ефективним засобом для запобігання зловживанням з боку окремих держав-членів, які користуються своїм правом вето.

#Китай (регіон) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Віктор Орбан #Європейський Союз #Європа #Москва #Угорщина #Північна Корея #Економіка #Європейський парламент #Природний газ #Юридична особа #Європейська комісія #Брюссель #Радіо «Свобода» #Сполучене Королівство #Зовнішня політика #Американці #Будапешт #Сенат Сполучених Штатів Америки #Імпорт #Міністр оборони #Громадянство #Нафта #Сімферополь #Міністерство оборони (Росія) #Танкер (судно) #Португалія #Зріджений природний газ #Алюміній #Реалізація #Вето #Міністр (уряд) #Голова Служби безпеки України #Валдіс Домбровскіс #Прем'єр-міністр Угорщини #Леонід Кучма #Астраханська область

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Київстар" планує придбати онлайн-платформу Tabletki.ua: подробиці угоди.
Україна зайняла четверту позицію серед 24 європейських країн за ступенем підтримки стартапів.
Розширено програму компенсацій для підприємств, що створюють робочі місця для осіб з інвалідністю.
Теги