Європейський Союз планує повністю припинити імпорт російського газу до завершення 2027 року.

Європейський Союз планує заборонити весь імпорт російського газу - як трубопровідного, так і скрапленого природного (LNG), що постачається в межах довгострокових контрактів.

Цю інформацію наводить Bloomberg, посилаючись на свої джерела, згідно з liga.net.

Відзначається, що мова піде як про нові домовленості з Росією, так і про діючі спотові контракти, які становлять третину імпортних поставок. У разі схвалення заборони, вони вступлять в силу не пізніше завершення 2025 року.

Імпорт газу до ЄС з Росії скоротився приблизно до 19% від загального обсягу закупівель газу в блоці минулого року, і з понад 40% до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Подібно до трубопровідного газу, основна частина російського зрідженого природного газу (LNG) закуповується у рамках довгострокових угод з європейськими споживачами, які містять жорсткі умови "бери або плати", що ускладнює можливість уникнення цих зобов'язань.

Європейська комісія планує оголосити про заборону постачання російського газу 6 травня. Більш детальна інформація буде представлена в червні. Повна заборона на імпорт російського газу повинна вступити в силу до кінця 2027 року.

Терміни переходу на інші джерела газу замість російського будуть визначатися можливостями Європейського Союзу забезпечити альтернативні постачання з США, Катару, Канади та африканських країн.

Російський монополіст "Газпрому" після початку повномасштабної війни РФ проти України втратив дві третини експорту й минулого року продав за кордон рекордно низький обсяг газу з 1985 року. Підсумком став перший за чверть століття річний збиток, який становив 629 млрд руб.

Залишившись без можливості продавати газ, "Газпром" був змушений скоротити видобуток до мінімуму за всю свою історію. У першому півріччі 2024 року збиток газового бізнесу компанії міг скласти ще 480,6 млрд руб.

"Газпром" функціонує не тільки як енергетичний гігант, але й як засіб геополітичного впливу Росії. Його залучення до непрозорих схем, як на території країни, так і за її межами, часто супроводжується політичними маніпуляціями, корупційними практиками та використанням "енергетичної залежності" в якості важеля для здійснення впливу.

#Бізнес #Росія #Україна #Європейський Союз #Африка #Експорт #Природний газ #Європейська комісія #Bloomberg L.P. #Російський рубль #Газпром #Імпорт #Канада #Монополія #Катар #Лобіювання

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Виготовлено в Україні": у Буковині планується запуск індустріального парку "Фруктова індустрія".
В компанії FAVBET Tech поділилися, як технологічні інновації трансформують світ спорту.
Digital Realty і Schneider Electric відкривають інноваційний цифровий портал для Південної Європи.
Теги