Європейський Союз готується до введення нових санкцій проти Ірану. Завтра, під час засідання міністрів закордонних справ, Рада ЄС планує затвердити другий пакет обмежень, пов'язаний з постачанням балістичних ракет Росії. Також на порядку денному стоятимуть питання відносин з США після недавніх президентських виборів. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга візьме участь у засіданні в онлайн-форматі. Детальніше про це розповість Ірина Іванова.
Політична угода була досягнута. На порядку денному Ради міністрів закордонних справ ЄС знаходиться новий пакет санкцій щодо Ірану. Європейський Союз не раз попереджав Іран про недопустимість передачі балістичних ракет і дронів "Шахед" до Росії. Це стане другою хвилею обмежувальних заходів.
Ірина Іванова, журналістка.
Перший етап санкцій, введених Євросоюзом, відбувся місяць тому. Тоді до чорного списку потрапили сім компаній та стільки ж фізичних осіб, які були залучені до розробки балістичних ракет та їх постачання агресору. Як зазначив високопосадовець Євросоюзу на закритому брифінгу, наступний пакет санкцій проти Ірану буде аналогічним до попереднього. У нього увійдуть нові компанії та особи, що беруть участь у цій діяльності. Головною метою залишається підтримка тиску на цю країну, підкреслив чиновник.
Іран є активним учасником війни росії проти України, заявив Президент Володимир Зеленський в інтервʼю "Українському радіо". За його словами, іранські військові навчали російських і допомагали керувати дронами, адже на початку вторгнення росіяни не мали відповідного досвіду.
Володимир Зеленський, глава держави Україна:
Це не просто комерція і не лише бізнес. Ми неодноразово чули від Ірану заяви про те, що "ми лише ведемо бізнес". Але це не просто бізнес. Чому? Тому що ви передали Росії важливі ліцензії, внаслідок чого вона змогла збудувати відповідні виробництва. Більше того, ви надали їм навчання. Чи перебували іранські фахівці на території Російської Федерації, навчаючи, як керувати цими технологіями? Так. Чи були іранські дрони задіяні в перших атаках на Україну, які призвели до жахливих наслідків для українського населення? Я впевнений, що так, відповідно до даних розвідки.
Ще одним учасником цього конфлікту є Північна Корея, яка, за словами Володимира Зеленського, надала Росії три з половиною мільйони артилерійських боєприпасів. Крім того, вона постачала ракети та відправила понад 11 тисяч своїх військових на підтримку російських сил. Президент вважає, що міжнародна спільнота недостатньо активно реагує на ці дії, що може призвести до того, що путін звернеться за ще більшим контингентом північнокорейських військових. Це питання також буде обговорено під час зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі. Європейський Союз готує нові санкції проти Пхеньяна, а також 15-й пакет обмежувальних заходів проти самого агресора.
Ірина Іванова, журналістка.
#Бізнес #Іран #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європейський Союз #Володимир Зеленський #Безпілотний бойовий літальний апарат #Президент України #Північна Корея #Російська мова #Балістична ракета #Чиновник #2010 Президентські вибори в Україні #Міністр закордонних справ (Україна) #Озброєння #Рада Європейського Союзу #Ракета. #Артилерія #Росіяни #Боєприпаси #Солдате! #Ліцензія #Радіо #Брюссель #Пхеньян