Друг Путіна активно просуває в США ідею відновлення роботи "Північного потоку-2", згідно з інформацією ЗМІ.

Маттіас Варніг, екс-очільник компанії Nord Stream 2 AG та давній знайомий Владіміра Путіна з часів служби в таємній поліції Штазі, висунув ідею США взяти участь у відновленні роботи "Північного потоку-2". Цю інформацію оприлюднила Європейська правда, посилаючись на Financial Times.

Згідно з інформацією, опублікованою в одному з видань, стратегія Варніга включала налагодження контактів з командою Трампа через американських підприємців в рамках таємних ініціатив, спрямованих на підтримку "мирного врегулювання" конфлікту в Україні та зміцнення економічних відносин між США і Росією.

Згідно з інформацією, яку опублікувало видання, деякі високопосадовці адміністрації Трампа мають знання про ініціативу Варніга і сприймають її як "елемент зусиль для нормалізації стосунків з Москвою".

Консорціум інвесторів, очолюваний Сполученими Штатами, вже створив основні параметри угоди з "Газпромом" в умовах можливого скасування санкцій, повідомило одне з джерел для журналістів.

Високопосадовці Європейського Союзу також дізнались про обговорення стосовно "Північного потоку-2" протягом останніх тижнів, ідеться в матеріалі, а лідери кількох європейських країн провели відповідні переговори.

Але реалізація плану Варніга стикається з численними ускладненнями: для цього необхідно, щоб Сполучені Штати зняли санкції з Росії, сама Росія погодилася на відновлення постачання газу до Європи, а Німеччина надала дозвіл на постачання газу всім можливим покупцям, зазначає FT.

Сам Варніг повідомив Financial Times, що "не був залучений до жодних переговорів з американськими політиками чи бізнесменами" і підкреслив, що "дотримується норм [як] особа, щодо якої введено санкції США".

Як повідомляв Львівський портал, що під час першого терміну Дональд Трамп різко критикував "Північні потоки" і надмірний імпорт російського газу Європою. У 2019 році США запровадили санкції проти компаній-управителів газогонами.

У 2021 році нова адміністрація Джо Байдена скасувала ці санкції в рамках покращення відносин із Німеччиною, але всього за кілька днів до початку повномасштабної агресії Росії проти України їх знову запровадила.

У вересні 2022 року внаслідок диверсії були знищені дві труби "Північного потоку-1" та одна з двох труб "Північного потоку-2". Натомість, інша труба цього газопроводу, здатна пропускати 27,5 млрд кубометрів природного газу на рік, залишилася неушкодженою, проте досі не експлуатувалася.

Водночас останніми тижнями Трамп обіцяв поглибити економічну співпрацю з Росією, якщо вдасться досягти "мирної угоди" для завершення війни проти України.

#Бізнес #Джо Байден #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Підприємництво #Європейський Союз #Європа #Москва #Інвестор #Німеччина #Природний газ #Поліція. #Журналіст #Financial Times #Газпром #Диверсія #Українська правда #Імпорт #Трубопровідний транспорт #Північний потік #Розмова #Північний потік-2 #Штазі.

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги