
33-річна Роксолана Пиртко, донька оголошеного у міжнародний розшук народного депутата Ярослава Дубневича, витратила понад 44,8 млн грн на купівлю розкішної квартири площею 145 м2 в одному з хмарочосів в центрі Дубаю (ОАЕ).
Інформація про придбання нерухомості Роксоланою Пиртко стала відомою завдяки великому обсягу документів, що стосуються оренди нерухомості в Дубаї. Доступ до цих матеріалів отримала міжнародна журналістська мережа OCCRP, а також французька газета Le Monde і українські розслідувачі з Слідство.Інфо та NGL.media.
Аналіз документів NGL.media вказує на те, що донька Дубневича придбала квартиру в елітному районі Бурдж Халіфа в Дубаї 23 листопада 2022 року. Ця трикімнатна квартира загальною площею 145 м², розташована в хмарочосі "Forte Tower 2", коштувала їй 4,5 млн дирхамів ОАЕ (що еквівалентно приблизно 44,8 млн грн або 1,2 млн євро за курсом НБУ). Власність Роксолани Пиртко на цю квартиру також підтверджується даними системи Mollak, що належить департаменту земельних ресурсів Дубая.
У грудні 2023 року Роксолана Пиртко передала свою квартиру в оренду за 265 тис. дирхамів (2,62 млн грн) на рік
У доньки Дубневича в Об'єднаних Арабських Еміратах з'явилася не лише нерухомість, але й бізнес. У 2022 році компанія Symbol Consulting DMCC отримала місцеву ліцензію на маркетингові послуги та управлінські консультації терміном на три роки. Отримання такої ліцензії є обов'язковим для ведення бізнес-діяльності в ОАЕ.
Зв'язки дубайської компанії з родиною Дубневичів підтверджує наповнення сайту Symbol Consulting DMCC, де перераховані основні сімейні проекти - як-от торговий центр Spartak у Львові, сонячні електростанції на Львівщині чи нещодавно започаткований консалтинговий бізнес у Словаччині.
Нагадаємо, раніше NGL.media з'ясували, що Роксолана Пиртко є засновницею словацької компанії V. development & consulting і акціонеркою ще однієї словацької компанії V. Investment SE. У вересні 2023 року вона разом зі своїм чоловіком придбали за 600 тис. євро двоповерховий будинок у Братиславі.
Зазначимо, що перед зникненням Ярослава Дубневича його дочка придбала нерухомість у Братиславі за 600 тисяч євро. Роксолана та Михайло Пиртки прагнуть започаткувати бізнес у Словаччині.
Михайло Пиртко, чоловік Роксолани Пиртко, ймовірно також певний час володів компанією в ОАЕ, яка називалась P&P і яка припинила діяльність у 2024 році. В оголошенні, опублікованому у травні місцевою діловою газетою The Gulf Time було вказано, що людина з таким прізвищем та ім'ям володіла 100% акцій P&P, але детальнішої інформації про роботу цієї компанії NGL.media знайти не вдалося. Відомо лише, що у 2021 році P&P отримала в ОАЕ ліцензію на маркетингові консультації та дослідження.
Роксолана Пиртко продовжує бути однією з засновниць кількох підприємств в Україні, включаючи "Львівбудмакс-інвест", торговий центр "Роксолана", "Передзвін", "Цетуля Солар" та "Ліг Агро". Згідно з інформацією з YouControl, найбільша частка нерухомості належить компанії "Передзвін". Крім того, на цю фірму оформлений автомобіль Mercedes-Benz GLS 350, випущений у 2024 році.
Роксолана Пиртко не надала коментар для NGL.media, незважаючи на звернення в кількох месенджерах. Також, за вказаним номером Symbol consulting DMCC в ОАЕ не вдалося отримати відповідь.
Куди ж подівся Ярослав Дубневич?
Батько Роксолани, народний депутат Ярослав Дубневич, є фігурантом двох кримінальних розслідувань, проте переховується від українського правосуддя. Ще у лютому 2022 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт про заволодіння ним понад 93 млн грн ПАТ "Укрзалізниця". У жовтні 2023 року Ярославу Дубневичу також висунули підозру у розкраданні газу на 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.
Проте всього за два дні до того, як йому було пред'явлено підозру у розкраданні газу, Ярослав Дубневич покинув Україну. Це підтверджують дані Європолу, вказані в ухвалі Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Відомо, що 8 жовтня 2023 року Дубневич перетнув кордон між Румунією і Угорщиною через пункт пропуску Petea, який знаходиться лише за 45 хвилин їзди від українського пункту пропуску Дякове. При цьому в базах даних українських прикордонників не вдалося знайти жодних записів про його виїзд.
Справжнє місцеперебування Ярослава Дубневича, який був оголошений у міжнародний розшук у листопаді 2023 року, досі залишається невідомим. NGL.media направили запити до Офісу Генерального прокурора та НАБУ, щоб з'ясувати, в яких країнах він перебуває у розшуку та чи проводиться розслідування обставин його виїзду з України. У відповідях обох установ зазначалося лише те, що "постанова про оголошення у міжнародний розшук не містить обмежень щодо країн, де ця особа розшукується", при цьому питання про розслідування його виїзду залишилося без відповіді.
"Неправомірне та передчасне розкриття інформації про досудове розслідування може суттєво вплинути на його хід, завадити повному та об’єктивному з'ясуванню обставин злочину, а також завдати шкоди інтересам постраждалого, підозрюваного та інших учасників кримінального процесу. У зв'язку з цим, надання запитуваної інформації на даний момент є неможливим", - зазначили у відповідь на запит NGL.media в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
#Бізнес #Угорщина #Природний газ #Львівська область #Львів #Машина. #Маркетинг #Ліцензія #Євро #Французька мова #Словаччина #Братислава #Прокуратура #Національний банк України #Об'єднані Арабські Емірати #Нерухомість #Право власності #Дубай (місто) #Швеція #Ярослав Мудрий #Національне антикорупційне бюро України #Торговий центр #Українська залізниця #Le Monde #Досудове розслідування #Генеральний прокурор України #Газета. #Хюррем Султан #Хмарочос #Бурдж-Халіфа #Вищий антикорупційний суд України #ФК "Спартак" Москва #Європол