
Ціни зросли на фоні тривог про можливий економічний спад та невизначеність у тарифній політиці.
Ціни на золото підвищилися в понеділок, 5 травня, на фоні очікувань рішення Федеральної резервної системи США щодо ставок, яке буде оголошено в кінці цього тижня. Цю інформацію повідомляє Business Insider.
Таким чином, на ранішній час вартість металу зросла до 3 299 доларів за тройську унцію, зважаючи на зниження на 3% в попередньому тижні.
Зазначається, що цього року золото досягло кількох рекордних максимумів. Минулого місяця воно вперше подолало позначку в 3500 доларів, тоді як у березні вперше подолало позначку в 3000 доларів.
Це відбулося на фоні тривог щодо можливого економічного спаду, нестабільності тарифів і активних валютних закупівель центрального банку, що, в свою чергу, викликало збільшення попиту.
Очікується, що центральний банк не змінюватиме процентні ставки під час наступного засідання.
У понеділок Deutsche Bank заявив, що його американські економісти "очікують, що ФРС збереже ставки стабільними". Також аналітики Deutsche Bank прогнозують наступне зниження ставки у грудні.
Золото зростає проти слабшого долара США, який знизився майже на 0,4% відносно валют-конкурентів з моменту закриття торгів у п'ятницю. Метал розглядається як популярний "безпечний" актив на тлі тривалої економічної невизначеності ("безпечні" активи - це ті, які зазвичай зберігають свою вартість у періоди ринкової турбулентності).
Протягом останніх кількох місяців золото неодноразово досягало нових цінових вершин. Наприклад, 14 квітня вартість золота піднялася до нового рекорду - 3 245 доларів за унцію, перевершивши попередній максимум, що був зафіксований 11 квітня.
21 квітня золото знову встановило рекорд, досягнувши позначки 3 373,70 доларів за унцію. Зростання ціни на цей метал було викликане тривогами щодо уповільнення глобальної економіки через торгові суперечки між США та Китаєм, в той час як долар продовжував знижуватися.
#Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Долар США #Попит #Валюта #Business Insider #Золото #Центральний банк #Світова економіка #Метал #Федеральна резервна система #Вага Троя #Deutsche Bank