
Станом на сьогодні в Україні приблизно 60% військової техніки та озброєння, що застосовується на фронті, виготовляється приватними компаніями.
Цю інформацію озвучив Ігор Федірко, виконавчий директор Української ради зброярів, під час інтерв'ю з Укрінформом.
"На основі наших підрахунків, 60% виробництва озброєння та військової техніки сьогодні здійснюється приватними компаніями, в той час як державні підприємства надають лише 40%. Однак, якщо розглядати це з точки зору вартості, ситуація виглядає зовсім інакше: близько 60-65% у фінансовому вимірі створюють саме державні підприємства. Це пов’язано з тим, що йдеться про ракетні системи, важку техніку, танки та БТР, які представляють собою класичне військове обладнання і мають високу вартість, тому тут перевага у державного сектору", - зазначив Федірко.
Так, майже весь асортимент наявних на сьогодні БпЛА виготовляють приватні виробники.
Крім того, підприємства займають провідні позиції у виробництві систем радіоелектронної війни, радіоелектронної розвідки, оптичних пристроїв, тепловізорів, а також наземних роботизованих комплексів та інших технологій.
Приватний сектор поступово проникає в традиційну галузь озброєнь, включаючи дрон-ракети та броньовані машини. Наразі близько 85% виробництва легких броньованих транспортних засобів забезпечується приватними компаніями. Основним бар’єром для подальшого розвитку цієї сфери є висока вартість входу. Виробництво вимагає значних фінансових вкладень в обладнання та розширених виробничих площ, - підкреслив Федірко.
Раніше стало відомо, що українські оборонні компанії загалом отримали вже 15 пільгових кредитів під 5% річних у межах програми від Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, що почала діяти в листопаді минулого року.
До того стало відомо, що приватні інвестори за 2024 рік вклали в український defence tech близько $50 млн, що в 10 разів більше, ніж у 2023 році.
Протягом минулого року обсяги українського виробництва зброї та військової техніки досягли 365 мільярдів гривень, що еквівалентно 9 мільярдам доларів, таким чином, перевищивши показник 2023 року втричі.
#Бізнес #Безпілотний літальний апарат #Укрінформ #Озброєння #Військові технології #Танк #Кредит (роз'яснення) #Електронна війна #Оптика #Розвідка сигналів #Бронетранспортер #Бойова броньована машина