Європейський Союз має можливість ввести обмеження щодо Китаю.
Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Китай надає підтримку Москві у вигляді озброєння для ведення агресивних дій проти України. Напередодні свого візиту до Пекіна вона підкреслила, що дії КНР становлять загрозу для миру в Європі, як повідомляє Bloomberg.
"Вместо того чтобы выполнять свою роль в поддержании мира и безопасности на глобальном уровне как постоянный член Совета Безопасности ООН, Китай ставит под угрозу ключевые европейские интересы, предоставляя экономическую и военную поддержку России," – отметила Бербок.
Журналісти зазначають, що ЄС хоче запровадити санкції проти китайських компаній, які могли допомагати росіянам розробляти ударні безпілотники для війни в Україні. Бербок обговорить це питання зі своїм китайським колегою Ван І у Пекіні, куди вона вилітає з дводенним візитом. Також вона обговорить гуманітарну ситуацію у КНР та тарифи ЄС на китайські електромобілі.
Вказується, що Бербок та Ван не проводитимуть спільну пресконференцію, натомість вона поспілкується з журналістами. Під час свого візиту до Китаю у 2023 році Бербок вступила у відкритий конфлікт з тодішнім главою МЗС Китаю Цинь Ганом, а за кілька днів назвала китайського лідера Сі Цзіньпіна диктатором.
У вівторок глава німецької дипломатії вирушить до Брюсселя, де візьме участь у зустрічі глав МЗС НАТО. Там, скоріш за все, вона також обговорить санкції проти китайських компаній за допомогу у російській війні.
Раніше Financial Times повідомляло, що низка керівників країн Північної Європи та Балтії висловлюють думку, що підтримка Китаю Росії негативно позначається на відносинах між Пекіном та Європейським Союзом. Прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал підкреслив, що допомога КНР Москві у війні проти України впливаює на можливості країни вести бізнес з Європою та обмежує її дипломатичні перспективи.
#Бізнес #Китай (регіон) #Прем'єр-міністр #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Сі Цзіньпін #Європейський Союз #Європа #Москва #НАТО #Німеччина #Брюссель #Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй #Агресія #Естонія #Bloomberg L.P. #Китай #Пекін #Країни Балтії #Дипломатія #Німецька мова #Міністерство закордонних справ #Диктатор. #Північна Європа