
Цю інформацію надає Delo.ua, посилаючись на результати опитування, проведеного Національним банком України щодо банківського фінансування.
Зростання середньої вартості фондування в другому кварталі, за даними респондентів, відбувалося передусім для коштів населення, натомість вартість оптових коштів не змінилася.
Згідно з прогнозами опитаних, у третьому кварталі очікується зростання обсягів залучення фінансів як від населення, так і від підприємств, а також збільшення обсягів оптового фінансування. Загалом, вартість залучених коштів зросте, в основному через підвищення витрат на кошти домогосподарств.
При цьому частка фондування в іноземній валюті зменшилася, однак порівняно з попереднім опитуванням скоротилася кількість банків, які очікують продовження цього тренду.
Як повідомили респонденти, строковість фондування зросла, і майже половина банків за активами два квартали поспіль очікує на зростання строковості в наступні 12 місяців.
Протягом останнього року загальний капітал зріс, і більшість банків прогнозує, що ця тенденція залишиться.
Під час дослідження фінансові установи визначили дохідність як основний фактор, що вплине на зростання капіталу в перспективі. Проте вони також висловлюють побоювання щодо можливого зменшення капіталу через зміни в регуляторному середовищі, макроекономічних умовах або коливання ризикованості інвестицій.
Нагадаємо, станом на 1 липня 2025 року сума готівки, яка перебувала в обігу в Україні, становила 859,9 млрд гривень. Це на 37,5 млрд грн або на 4,6% більше, ніж станом на 1 січня 2025 року (822,4 млрд грн).
#Бізнес #Українська гривня #Прибуток (економіка) #Національний банк України #Банк #Валюта #Готівка #Капітал (економіка)