Банк "Укрпошти": Смілянський поділився інформацією про викуп акцій, докапіталізацію та важливі зміни в законодавстві -- Delo.ua

Після отримання акцій Першого інвестиційного банку (PinBank) "Укрпошта" планує запропонувати міноритарним акціонерам, які мають приблизно 12% акцій, можливість викупу. Якщо ж вони відмовляться, компанія застосує процедуру примусового викупу, що призведе до зменшення їхньої частки до 5%.

Цю інформацію озвучив генеральний директор компанії Ігор Смілянський під час розмови з агентством "Інтерфакс-Україна".

Згідно з висловлюваннями Смілянського, підприємству необхідно об'єднати 12% акцій фінансової установи, що наразі перебувають у власності дрібних акціонерів. Крім того, для аналізу актуальної капіталізації банку буде залучено незалежного експерта, який визначить ринкову вартість акцій, що належать цим міноритарним акціонерам.

Звичайно, вони мають право вирішити, чи прийняти пропозицію, чи відмовитися. Якщо вони оберуть відмову, "Укрпошта", як основний акціонер банку, отримає можливість прийняти рішення про збільшення капіталу. Це може призвести до суттєвого зменшення частки міноритарних акціонерів до приблизно 5%. У такому випадку стане можливим здійснення процедури примусового викупу акцій. Тому наш план є досить ясним і незворотним, - зазначив Смілянський.

Він зазначив, що на початковому етапі інтеграції банківської установи в систему "Укрпошти" планується здійснити операційний та ІТ-аудити, а також створити наглядову раду і команду для "Укрпошта Банку".

"На сьогодні ми усвідомлюємо необхідність докапіталізації банку, зокрема для фінансування розбудови сучасної IT-інфраструктури. У нас є наявні кошти, а також можливість отримати фінансування через субординований кредит. Крім того, я впевнений, що ми можемо залучити до проекту міжнародні фінансові інституції", - поділився своїми думками Смілянський.

Також "Укрпошта" ініціює регуляторні зміни, які дадуть "Укрпошта Банку" можливість надавати банківські послуги клієнтам за межами банківських відділень.

"Коли "Укрпошта" стане банківською установою, вона, відповідно до діючого законодавства, не матиме можливості надавати банківські послуги клієнтам на дому. У законодавстві про банки чітко зазначено, що такі послуги можуть бути надані лише в межах банківських відділень. Тому виникає необхідність внесення змін, і ми вже досягли угоди з Національним банком щодо їх впровадження. Це вкрай важливий крок, адже в Україні налічується близько 800 тисяч людей з інвалідністю, які потребують обслуговування безпосередньо у своїх домівках," - зазначив Смілянський.

Він підкреслив, що зміни мають велике значення, оскільки в деяких регіонах через відключення електрики, а також на ряді прифронтових територій, немає доступу до інтернету. Без необхідних законодавчих коригувань співробітники "Укрпошта Банку" не здатні надавати банківські послуги в офлайн-режимі на цих територіях. Наразі це заборонено існуючими законами.

За словами гендиректора "Укрпошти", пропонується на законодавчому рівні запровадити схему, за якої ідентифікація особи може відбуватися не під час надання послуги, як зараз, а в момент проведення послуги.

Незабаром більше 6 тисяч відділень та 25 тисяч точок "Укрпошти" розпочнуть надання банківських послуг. Це стало можливим завдяки рішенню уряду від 28 січня, згідно з яким 88,9% акцій Першого інвестиційного банку передано Міністерству розвитку громад та територій.

"Укрпошта" стане першим в Україні банком, який зосередиться на фінансовій інклюзії, забезпечуючи доступ до банківських послуг для людей з особливими потребами. Цей новий банк функціонуватиме на основі спеціальної обмеженої ліцензії. Законопроєкт №12044, що стосується цього питання, вже подано до Верховної Ради та очікує на розгляд у найближчі дні.

Укрпошта Банк залишить поза увагою кредитування великого бізнесу та ризикові валютні операції. Натомість, його основна увага буде спрямована на надання базових фінансових послуг, з акцентом на населення в сільських та прифронтових зонах, а також на підтримку людей похилого віку, осіб з інвалідністю, отримувачів соціальних виплат і військовослужбовців.

Згідно з даними, опублікованими на сайті PINbank, на 9 лютого 2023 року другим найбільшим акціонером після Євгена Гінера, у якого було 88,89% акцій, стало ТОВ "Юридична фірма "Укрправо", що належить Олександру Шадруку і володіє 9,5% акцій. Інші акціонери мали в сумі 1,6%. Водночас пайовий венчурний недиверсифікований закритий інвестиційний фонд "Реноме" під управлінням ТОВ "Компанія з управління активами "Реноме-2008" оголосив про збільшення своєї частки в PINbank до 5,9478% з попередніх 1,6%, тоді як доля "Укрправа" зменшилася до 5,0929%. Додатково, з 6 лютого 2023 року, Національний банк України передав право голосу за акціями Гінера довіреній особі Геннадію Михайленку.

#Бізнес #Інвалідність #Капітал (економіка) #Електрична енергія #Ліцензія #Законодавство #Верховна Рада #Національний банк України #Банк #Акціонер #Кредит #Укрпошта #Банківські операції

Читайте також

Найпопулярніше
Актуальне
Теги