Асоціація приватних медичних установ висловлює обвинувачення Міністерству охорони здоров'я у серйозних порушеннях прав як пацієнтів, так і медичних працівників.

Міністерство охорони здоров'я регулярно ігнорує права пацієнтів і проявляє упередженість щодо приватних лікарів, що сприяє зростанню корупційних практик та хабарництва у сфері медицини.

Про це йдеться у відкритому листі Асоціації приватних медичних закладів України до Президента України Володимира Зеленського, Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, опублікованому на офіційному сайті Асоціації, інформує Цензор.НЕТ.

"Закликаємо терміново звернути увагу на систематичну дискримінацію приватної медицини в Україні, яка має місце з боку виконавчих органів влади. Необхідно вжити заходів для врегулювання цієї ситуації, щоб забезпечити ефективний розвиток та стійкість системи охорони здоров'я в Україні, а також зберегти здоров'я її громадян", - зазначено у листі Асоціації приватних медичних установ України.

Зокрема, представники медичних установ приватного сектору повідомляють про штучні перешкоди у їхній діяльності, які включають недопущення до державних програм і маніпуляції з фінансуванням з боку держави. Це порушує статтю 49 Конституції України, що забезпечує підтримку розвитку закладів охорони здоров'я незалежно від форми власності. Міністерство охорони здоров'я України не включає приватні медичні заклади у формування ефективної мережі та маршрутів надання медичних послуг, що призводить до їхнього витіснення з єдиного медичного простору. Таким чином, пацієнти позбавляються можливості вибору закладу для отримання медичної допомоги за рахунок держави.

Одночасно, згідно з інформацією в листі, представники Міністерства охорони здоров'я намагаються створити штучну інфраструктуру закладів охорони здоров'я, які отримають пріоритетне та пільгове фінансування з державних і місцевих бюджетів.

Окрім цього, Асоціація підкреслює проблему дискримінації працівників приватних медичних закладів. На відміну від своїх колег, які працюють у державних та комунальних лікарнях або полікліниках, медичні працівники приватних установ не мають можливості брати участь у державних програмах пільгового кредитування для житла, підвищення кваліфікації, а також не підпадають під 100% квоту бронювання, що діє виключно для лікарів державних та комунальних медичних закладів.

"Така державна політика створює вкрай несприятливі умови для залучення інвестицій в приватну медицину, адже відсутність державних гарантій, несприятливе середовище для розвитку бізнесу, слабкий захист інвестицій через створення дискримінаційних норм з боку влади прямо перешкоджатиме стабільній участі потенційних міжнародних та національних інвесторів та сприятиме формуванню негативного міжнародного іміджу нашої держави", - йдеться у відкритому листі.

#Бізнес #Інвестиції #Володимир Зеленський #Президент України #Лікар #Інвестор #Бюджет #Корупція #Дискримінація #Конституція України #Українське громадянство #Прем'єр-міністр України #Медицина #Хабарництво #Лікарня #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Державна політика #Голова Верховної Ради #Виконавча влада (уряд) #Руслана #Клініка

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги