
Зокрема у виданні розповіли про підхід "Армії дронів" до ліквідації ворога.
Конфлікт в Україні перетворився на центр військових інновацій. Однією з новацій є впровадження "ігрових стимулів", що покликані підвищити ефективність збройних сил у протистоянні російській агресії. Таку інформацію наводить The Economist.
"Система забезпечує, що успішні оператори безпілотників отримують нові дрони раніше, ніж їхні менш продуктивні колеги. На даний момент цей процес вдосконалюється завдяки ініціативі Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації України, який охарактеризував це як "Amazon для військових". Ця схема дозволяє підрозділам закуповувати бойове обладнання за бали, які вони заробляють за знищення російських транспортних засобів та інших цілей", - зазначено у матеріалі.
Зазначається, що термін "гейміфікація", який з'явився на початку 2000-х років, використовують у багатьох сферах, а саме від охорони здоров'я та програм лояльності клієнтів до освіти й продуктивності на робочому місці.
"Учасники отримують бали; зазвичай застосовують таблиці лідерів, індикатори досягнень, рівні та значки. Іноді ці бали можуть бути обміняні на винагороди, які перевищують просто задоволення від 'перемоги', яка встановлюється грою", - зазначили в публікації.
Гейміфікація вперше проявилася у контексті війни дронів у серпні 2024 року, коли урядова програма з закупівлі безпілотників під назвою "Армія дронів" запровадила нову систему "бонусів".
"Війна з використанням дронів ідеально підходить для впровадження елементів гейміфікації, оскільки всі вбивства зафіксовані камерами дронів, які також застосовуються для управління безпілотниками, і вже існує налагоджена система для їхньої реєстрації. У інших видах бойових дій може бути складніше оцінити результати - наприклад, комбатанти часто не знають, чи влучили вони при обстрілі з міномета. Коли вбивство, здійснене дроном, задокументоване, ідентифіковане та підтверджене, воно приносить певну кількість балів, що залежать від стратегічної важливості знищеного об'єкта", - зазначили в The Economist.
Це означає, що оператор дрона, який знищує танк Т-90М за допомогою одноразового безпілотника, отримає достатньо балів, аби його підрозділ отримав ще 15 дронів. Така система стимулює операторів шукати дороговартісні цілі.
Водночас, як пише видання, попри те, що Україна випустила 1,5 млн дронів минулого року, їх ніколи не вистачає.
Зокрема 414-та окрема бригада безпілотних систем, більш відома як "Птахи Мадяра" ефективно впровадила цю систему. За офіційними даними, наразі бригада відповідає за 8% російської бронетехніки, яку знищила Україна.
"У квітні підрозділ піднявся на перше місце в рейтингу з 16 298 балами, піднявшись з другого місця, і з того часу залишається там", - додали у матеріалі.
Як зазначив Михайло Федоров, гейміфікація також формує характер бойових дій. За його словами, "Армія дронів" нещодавно збільшила кількість балів за ліквідацію ворожого піхотинця з двох до шести. Завдяки чому, такі підрозділи, як "Птахи Мадяра", одразу почали вбивати більше піхотинців.
Як зазначив Федоров, це стало причиною збільшення втрат російської піхоти вдвічі.
"Пізніше вдосконалення призвело до подвоєння балів за знищення російських операторів дронів, що зробило їх більш привабливими цілями порівняно з танками. Ці зміни свідчать про те, як система може адаптуватися в залежності від стратегічних пріоритетів командирів. В результаті цього також спостерігається зниження кількості знищених танків", - зазначили у виданні The Economist.
Раніше повідомлялося в Business Insider, що оборонна промисловість України переосмислює західні уявлення про майбутні війни. Відзначається, що поки Росія спирається на чисельні армійські формування, Україна активно розробляє безпілотники, роботизовані наземні транспортні засоби та інші інноваційні системи, реалізуючи проекти в терміни та з бюджетами, які для більшості західних армій були б недосяжними.
За словами експертів, здатність України створювати велику кількість безпілотників та адаптувати їх під мінливі умови на полі бою "створює модель, яку зараз прагнуть наслідувати інші збройні сили".
Одночасно речник оперативно-стратегічної групи військ "Хортиця" Віктор Трегубов повідомив, що на сході Російської Федерації зосереджено 100 тисяч солдатів у східному напрямку Покровського, з метою спроби просунутися до Костянтинівки.
Він також зазначив, що спостерігається певне активізування дій ворога на Лиманському напрямку, проте підкреслив, що в інших секторах, що знаходяться під контролем "Хортиці", ситуація суттєво погіршилася.
#Росія #Україна #Безпілотний літальний апарат #Інновації #Російська мова #Бойові дії #Піхота #Бригада #Військові #Дрон #Прогрес (історія) #Танк #Транспортний засіб #Армія США #Модель #Птах #Amazon (компанія) #Костянтинівка #The Economist #Бронетехніка #Аксесуари #Літальний апарат #Хортиця #Міномет (зброя) #Постріл.