Відсутність вітчизняного коксівного вугілля призведе до того, що приблизно половина поточного обсягу виробництва сталі в Україні стане неконкурентоспроможною.
Містечко Покровськ, розташоване в Донецькій області, відіграє важливу роль для України завдяки видобутку коксівного вугілля, яке постачає місцева компанія Покровськвугілля. Таку думку висловлює Марк Чампіон, автор колонки в авторитетному американському виданні Bloomberg.
"Як тільки такий посланець дістанеться туди, я рекомендую йому негайно направитися до шахти, яку я нещодавно оглядав неподалік Покровська, міста на сході Донбасу, що наразі перетворилося на одну з найгарячіших зон конфлікту", - зазначає Чампіон.
Він підкреслює, що Покровськвугілля є єдиним в Україні та одним із найбільших підприємств у Східній Європі, яке займається видобутком коксівного вугілля. Цей вид вугілля є ключовим елементом у виробництві сталі, що підтримує оборонну промисловість України та буде критично важливим для відновлення країни після закінчення війни.
"Одна з трьох шахт розташована менш ніж за сім кілометрів від лінії фронту. Якщо вона припинить роботу, українські металургійні компанії будуть змушені імпортувати коксівне вугілля, яке Євросоюз відносить до критично важливої сировини. Здорожчання вугілля зробить близько 50% нинішнього виробництва сталі в країні неконкурентоспроможним", - йдеться в публікації.
Чампіон попереджає, що поспішне "припинення вогню" без аналізу наслідків, на якому можуть наполягати у Білому домі, загрожує ще більшим зміцненням Росії, і її подальшою експансією, адже Україна має безліч цінних ресурсів, які не можна передавати Кремлю.
На думку автора колонки, ідеї, що висловлюються у Вашингтоні, зокрема ініціатива про встановлення лінії припинення вогню під контролем європейських миротворців та пропозиція щодо відкладання членства України в НАТО на 20 років в обмін на постачання американської зброї, містять аспекти, які потребують доопрацювання та є недостатньо зрілими.
"Україна має родовища природного газу (з величезними сховищами для його зберігання), літію, рідкоземельних елементів, титану й урану, не кажучи вже про коксівне вугілля в Покровську. За умови врегулювання, що гарантуватиме справжню безпеку, Україна могла б стати бек-офісом для Заходу, а також маршрутом для скорочення ланцюгів постачання в епоху деглобалізації", - підкреслює оглядач.
"Контроль над коксівним вугіллям Покровська має залишатися в руках України. Для поліпшення інвестиційного середовища важливо, щоб українські морські порти та річка Дніпро були захищені від агресії і відкриті для бізнесу. Цю думку висловлює Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital, найбільшого інвестиційного банку в Україні. Він підкреслює, що для цього російські війська повинні покинути Кінбурнську косу. Крім того, Запорізька атомна електростанція повинна бути повернена Україні, враховуючи не лише питання безпеки, але й її потужність у шість гігават." - зазначає Чампіон.
Важливо наголосити, що завершення війни – це лише перший крок; необхідно забезпечити такі гарантії безпеки, щоб уникнути її повторення в найближчій перспективі.
"Якщо це станеться, Україна може опинитися в кращому становищі, ніж до війни. Вона матиме майже безмитний доступ до ринків ЄС і процес вступу, який може трансформувати як економіку, так і державу", - вказано в публікації.
Нагадаємо, російські війська поступово наближаються до Покровська. Наприкінці жовтня місто частково заблокували для оборони.
Упродовж останніх кількох місяців Покровський напрямок став одним із найбільш напружених місць на фронті. 15 листопада українські військові успішно відбили 38 атак російських сил за добу.
#Порт #Білий дім #Росія #Україна #Європейський Союз #НАТО #Збройні сили України #Економіка #Природний газ #Місто #Покровськ, Україна #Металургійне вугілля #Шахта #Сталь #Північна та Південна Америка #Донецький вугільний басейн #Експансія #Лінія фронту #Металургія #Вугілля #Східна Європа #Донецька область #Dragon Capital (компанія) #Покровський район #Дніпро #Титан #Уран #Літій #Річка #Атомна електростанція #Вашингтон, округ Колумбія #Запорізька область