Дані, що були опубліковані деякими засобами масової інформації про масштабне закриття фізичних осіб-підприємців, не є правдивими. Від початку 2024 року спостерігається значний ріст кількості нових ФОПів.
Таку інформацію оприлюднив у Telegram Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради України, що займається фінансами, податковою та митною політикою.
"Щодо новини про тисячі ФОПів, які закрилися внаслідок прийняття ресурсного закону про фінансування армії. За 11 місяців 2024 року кількість нових платників фізичних осіб-підприємців значно поповнилась. Так, станом на 01.12.2024 року кількість ФОП становить 2 076,7 тис., з них зареєстрованих в цьому році 272,9 тис., що більше в порівнянні з початком року на 83,6 тис. Осіб", -- наголосив Гетманцев.
Він також підкреслив: "Кількість нових фізичних осіб-підприємців (ФОП) перевищує кількість закритих практично на 92 тисячі. Протягом останніх двох місяців новостворені ФОП зросли на 7 тисяч у порівнянні з припиненими, досягнувши 47,7 тисяч платників, тоді як закритих стало 40,7 тисяч. Ці дані не свідчать ні про позитивну динаміку в економіці, ні про зменшення кількості підприємців. На жаль, інститут єдиного податку перетворився не на засіб розвитку підприємництва, а на інструмент уникнення оподаткування для великих і середніх компаній. ЗМІ, які люблять сенсаційні заголовки, знову рекомендую привести свої матеріали у відповідність до реальності. Вдячний справжньому малому бізнесу за їх внесок у економічний фронт та підтримку держави".
Згідно з попередніми даними, у грудні 2024 року компанія Опендатабот оголосила, що з початку 2024 року 254,288 тисяч фізичних осіб-підприємців завершили свою діяльність. Варто зазначити, що з моменту підписання президентом Володимиром Зеленським закону про підвищення податкових ставок, кількість закритих ФОПів склала 22,5 тисячі.
У день, коли був підписаний закон, 2 332 підприємці-спрощенці ухвалили рішення про закриття своїх бізнесів. Загалом, після набрання чинності закону, середня кількість закриттів перевищувала тисячу щоденно. Для порівняння, зазвичай у середньому закриваються близько 700 підприємств на день.
У березні було зафіксовано найвищий рівень закриттів — 28 690. Відзначалося, що наприкінці звітних періодів також спостерігалися значні хвилі активності у закритті ФОПів. Це зумовлено прагненням бізнесменів уникнути додаткових податкових зобов'язань та спростити процес ведення бухгалтерії.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Податок #Верховна Рада #Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва в Україні #Податкове зобов'язання #Фінансовий звіт