Журналіст Бутусов підтвердив, що Безрукова, яка має зв'язки з ЦПК, є причетною до придбання неякісних мін для військових потреб. | УНН

Юрій Бутусов повідомив, що Марина Безрукова уклала контракти на постачання дефектних мін без належного обґрунтування. Служба безпеки України затримала осіб, які підозрюються у постачанні ненадійної продукції для військових потреб.

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що колишня глава Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова уклала угоди на постачання мін для армії, які виявилися неякісними. При цьому постачальник не надав жодного письмового підтвердження своїх можливостей для виконання цього замовлення. Цю інформацію він оприлюднив у своїх соціальних мережах, як зазначає видання "Закон і бізнес", передає УНН.

За інформацією Бутусова, у 2024 році державне підприємство отримало з бюджету приблизно 28 мільярдів гривень на виготовлення та постачання снарядів калібру 122 мм, а також мін для мінометів розміром 120 і 82 мм, незважаючи на відсутність реальних можливостей для їх виробництва.

Протягом тривалого часу фінансові ресурси залишалися на рахунках компанії, однак 122-мм снаряди не пройшли тестування, внаслідок чого наприкінці року кошти були повернуті до Міністерства оборони.

"У ситуації з виготовленням мін було вчинено справжнє правопорушення: аби уникнути повернення коштів, компанія разом із Мінстратегпромом відправили ненадійні міни до армії. З 247 тисяч поставлених мін 120 тисяч виявилися дефектними, згідно з інформацією, отриманою від джерел, близьких до цієї справи," — повідомляє журналіст.

"Контракти були укладені без письмового підтвердження спроможностей виробництва головою Агенції оборонних закупівель Міноборони Мариною Безруковою, що підтверджує Бутусов. Грошові кошти були вже перераховані."

Невдовзі після цього Служба безпеки ініціювала кримінальне провадження. У квітні 2025 року співробітники СБУ затримали генерального директора компанії та його першого заступника на Дніпропетровщині. Обидва підозрюються у постачанні неякісних мін для військових. Крім того, було затримано колишнього керівника одного з військових відомств Міністерства оборони та голову контрольної групи відповідного підрозділу.

На даний момент усім особам висунуто обвинувачення за частиною 2 статті 28 та частиною 2 статті 114-1 Кримінального кодексу України, що передбачає перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групи осіб, що призвело до серйозних наслідків. Злочинцям може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Згідно з інформацією, оприлюдненою в засобах масової інформації, дії Безрукової, що має тісні зв'язки з керівництвом Центру протидії корупції, можуть містити ознаки порушення кримінального кодексу, зокрема частини 2 статті 367, що стосується "службової недбалості".

Вона уклала угоду, незважаючи на відсутність у заводу відповідної документації та ресурсів для реалізації такого замовлення. Крім того, в своїй комерційній пропозиції компанія зазначила завищені дані щодо обсягів виробництва.

#Бізнес #Збройні сили України #Бюджет #Дніпропетровська область #Міністерство оборони (Україна) #Підприємницька діяльність #Кримінальний кодекс України #Служба безпеки України #Злочин #Ймовірна причина #Журналіст #Центр протидії корупції #Оболонка (снаряд) #Міномет (зброя) #Бутусов Юрій Євгенович #Морська міна #Військова частина

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
7 травня пройде конференція hromadske під назвою "Жіноча війна".
Угода щодо корисних копалин викликає сумніви щодо поглиблення відносин між Білим домом і Кремлем – Politico.
Від малюка до глави родини: Бекхем зворушив шанувальників старовинними фотографіями та підсумував своє півстолітнє життя.
Теги